forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Există alimente permise după 18.00? (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/existae-alimente-permise-dupae-18-00-a-9140.html)

Crinutzya 18 mai 2011 21:15:12

Există alimente permise după 18.00?
 
Deci, vinerea asta am o nuntă la un verişor foarte foarte apropiat,şi desigur la nunţi va fi muuuultă mîncare,mă pot abţine,am fost şi săptămîna asta şi săptămîna trecută la o nuntă (am multe rude :D) şi nu am mîncat decît nişte brînză,nişte legume,o lingură de piftea pentru că m-a pus verişoara mea cu "Hai gustă să-mi spui dacă n-are prea multă sare" şi în rest m-am îndopat cu apă plată cu lămîie cît am putut,am fost de vreo 4 ori la baie.

Dar vreau să vă întreb,sunt alimente pe care le pot consuma după 18.00? Pentru că aş fi vrut să pot gusta din mai multe,poate am voie,dacă nu-promit că nici nu-mi dezlipesc buzele b-)

nicoleta100 18 mai 2011 22:22:39

Re: Există alimente permise după 18.00?
 
Citat:

Anterior postat de Crinutzya (Post 662489)
Deci, vinerea asta am o nuntă la un verişor foarte foarte apropiat,şi desigur la nunţi va fi muuuultă mîncare,mă pot abţine,am fost şi săptămîna asta şi săptămîna trecută la o nuntă (am multe rude :D) şi nu am mîncat decît nişte brînză,nişte legume,o lingură de piftea pentru că m-a pus verişoara mea cu "Hai gustă să-mi spui dacă n-are prea multă sare" şi în rest m-am îndopat cu apă plată cu lămîie cît am putut,am fost de vreo 4 ori la baie.

Dar vreau să vă întreb,sunt alimente pe care le pot consuma după 18.00? Pentru că aş fi vrut să pot gusta din mai multe,poate am voie,dacă nu-promit că nici nu-mi dezlipesc buzele b-)

Salutare!
Bine te-am gasit!>:D<
In primul rand da-mi voie sa iti spun ca vrei sa slabesti cam mult!!!! De ce vrei sa ai 50 kg??? Nu e prea putin ,la inaltimea ta?:-/
Eu zic ,ca daca tot e o nunta sa gusti din ce este pe masa ! Si apoi te revansezi printr-o ora de sport in plus zilele urmatoare! Sau mai putine kcal consumate in urmatoarele zile!
Ce zici?:-/:-/

jessik 18 mai 2011 23:37:38

Re: Există alimente permise după 18.00?
 
deci claaaar, moldovencele fac parte din grupul fetele care beau apa plata cu lamaie si atat..
mai era o fata, care avea inaltimea asta si vroia s aaibe 49 kg.. ma fetelor..si macar eu la inaltimea mea nu indraznesc sa zic ca vreau s aam 49 kg, dar voi.. mergi o data la nunta, si bei apa?
si daca gusti nu te ingrasi peste noapte..si da chiar si fara nunta sunt permise alimente dupa ora 18, alea usoare, dar la nunta poti face o exceptie, eu sa fie nunta mea, m-as supara ca nu ai gustat din mancare. mananca si tu o sarmala, salata, o feliuta d etort.. o felie de sunca.. toate astea nici nu au 300 calorii, pe care le dai jos, prin juma d eora de eleptica..nu va mai pedepsiti atata.. daca voi care aratati bine, va chinuiti atata, celelate care is grasute ce ar trebui sa faca?...?

Crinutzya 19 mai 2011 06:05:40

Re: Există alimente permise după 18.00?
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 662610)
deci claaaar, moldovencele fac parte din grupul fetele care beau apa plata cu lamaie si atat..
mai era o fata, care avea inaltimea asta si vroia s aaibe 49 kg.. ma fetelor..si macar eu la inaltimea mea nu indraznesc sa zic ca vreau s aam 49 kg, dar voi.. mergi o data la nunta, si bei apa?
si daca gusti nu te ingrasi peste noapte..si da chiar si fara nunta sunt permise alimente dupa ora 18, alea usoare, dar la nunta poti face o exceptie, eu sa fie nunta mea, m-as supara ca nu ai gustat din mancare. mananca si tu o sarmala, salata, o feliuta d etort.. o felie de sunca.. toate astea nici nu au 300 calorii, pe care le dai jos, prin juma d eora de eleptica..nu va mai pedepsiti atata.. daca voi care aratati bine, va chinuiti atata, celelate care is grasute ce ar trebui sa faca?...?

Pur şi simplu cînd transpir tone prin aerobic şi mă chinui pentru fiecare cm,nu prea îmi mai este de mîncat după 6 :D
dar mulţumesc mult de sfaturi! Voi încerca cîte ceva,apoi voi da jos dublu :-*



Şi despre chestia cu kg..Măă,ce v-aţi aprins aşa? Deci nr. meu de kilograme nu e adevărat,adică cel de acum,pentru că nu m-am cîntărit (mi-e frică de cîntare),măsor doar cm. Şi nr de kilograme la care vreau să ajung e la fel o estimare,pentru că mă voi opri cînd mă voi uita în oglindă şi voi spune "da,asta îmi place!",nu cînd o să-mi arate cîntarul. nu vreau să fiu anorexică,nici să-mi pierd sănătatea,nu sunt prostuţăăă măăă :x

nicoleta100 19 mai 2011 10:00:09

Re: Există alimente permise după 18.00?
 
Citat:

Anterior postat de Crinutzya (Post 662632)
Pur şi simplu cînd transpir tone prin aerobic şi mă chinui pentru fiecare cm,nu prea îmi mai este de mîncat după 6 :D
dar mulţumesc mult de sfaturi! Voi încerca cîte ceva,apoi voi da jos dublu :-*



Şi despre chestia cu kg..Măă,ce v-aţi aprins aşa? Deci nr. meu de kilograme nu e adevărat,adică cel de acum,pentru că nu m-am cîntărit (mi-e frică de cîntare),măsor doar cm. Şi nr de kilograme la care vreau să ajung e la fel o estimare,pentru că mă voi opri cînd mă voi uita în oglindă şi voi spune "da,asta îmi place!",nu cînd o să-mi arate cîntarul. nu vreau să fiu anorexică,nici să-mi pierd sănătatea,nu sunt prostuţăăă măăă :x

Eu nu m-am aprins!;;);;);;)
Intrebam asa de curioasa!!!Eu cum am avut mereu multeeeeeeeeeee kg ,nu visez sa ajung nici la greutatea ta (63 kg)!!!!!(deci nu sunt in masura sa ma iau de altii,intrebam si eu asa)!!!!
Distractie maxima la nunta si multa bafta la slabit!!!!Este foarte bine ca te preocupa felul in care arati!!!Sunt sigura ca vei ajunge sa arati asa cum iti doresti!!!
O zi minunata!!!>:D<:x:-*

DrIulia2010 19 mai 2011 10:11:01

Re: Există alimente permise după 18.00?
 
Citat:

Anterior postat de Crinutzya (Post 662489)
Deci, vinerea asta am o nuntă la un verişor foarte foarte apropiat,şi desigur la nunţi va fi muuuultă mîncare,mă pot abţine,am fost şi săptămîna asta şi săptămîna trecută la o nuntă (am multe rude :D) şi nu am mîncat decît nişte brînză,nişte legume,o lingură de piftea pentru că m-a pus verişoara mea cu "Hai gustă să-mi spui dacă n-are prea multă sare" şi în rest m-am îndopat cu apă plată cu lămîie cît am putut,am fost de vreo 4 ori la baie.

Dar vreau să vă întreb,sunt alimente pe care le pot consuma după 18.00? Pentru că aş fi vrut să pot gusta din mai multe,poate am voie,dacă nu-promit că nici nu-mi dezlipesc buzele b-)

Da,bineinteles ca sunt alimente(legume sub forma de salate,sote-uri,la aburi,peste,carne la gratar) care se pot consuma dupa ora 18,sunt persoane care iau ultima masa la 19-20 in conditiile in care se pun in pat la 23-24.

DrIulia2010 19 mai 2011 10:16:26

Re: Există alimente permise după 18.00?
 
Citat:

Anterior postat de Crinutzya (Post 662632)
Pur şi simplu cînd transpir tone prin aerobic şi mă chinui pentru fiecare cm,nu prea îmi mai este de mîncat după 6 :D
dar mulţumesc mult de sfaturi! Voi încerca cîte ceva,apoi voi da jos dublu :-*



Şi despre chestia cu kg..Măă,ce v-aţi aprins aşa? Deci nr. meu de kilograme nu e adevărat,adică cel de acum,pentru că nu m-am cîntărit (mi-e frică de cîntare),măsor doar cm. Şi nr de kilograme la care vreau să ajung e la fel o estimare,pentru că mă voi opri cînd mă voi uita în oglindă şi voi spune "da,asta îmi place!",nu cînd o să-mi arate cîntarul. nu vreau să fiu anorexică,nici să-mi pierd sănătatea,nu sunt prostuţăăă măăă :x

Poti slabi si daca mananci dupa ora 18 alimente sanatoase.
Acum depinde foarte mult ce mananci in timpul zilei,poate doresti sa ne spui.

Cat despre"aprins"fetele nu au vrut decat sa te ajute,atat timp cat scrii pe un forum public trebuie sa-ti asumi mesaje primite,nu toata lumea are aceeasi parere ca tine.
Tu esti cea care a initiat subiectul,si in consecinta fetele si-au exprimat opinia,pertinenta sau nu e parerea lor si trebuie sa o accepti.

Crinutzya 19 mai 2011 14:43:41

Re: Există alimente permise după 18.00?
 
Citat:

Anterior postat de DrIulia2010 (Post 663019)


Poti slabi si daca mananci dupa ora 18 alimente sanatoase.
Acum depinde foarte mult ce mananci in timpul zilei,poate doresti sa ne spui.

Cat despre"aprins"fetele nu au vrut decat sa te ajute,atat timp cat scrii pe un forum public trebuie sa-ti asumi mesaje primite,nu toata lumea are aceeasi parere ca tine.
Tu esti cea care a initiat subiectul,si in consecinta fetele si-au exprimat opinia,pertinenta sau nu e parerea lor si trebuie sa o accepti.

Nu am spus-o cu rău...:">
Să mă ierte fetele dacă le-am supărat ;;)

Şi cred că voi gusta şi eu cîte ceva.. Avînd în vedere că nu mă mai bag în pat pînă dimineaţa,le ard pe toate chiar la nuntă :D Cum săptămîna trecută la nuntă nănaşul a luat microfonul şi ne-a alungat de la masă la dans să "ardem celulita",să venim înapoi cîte 5 deodată pe uşă :D

Mulţumesc mult fetelor :x

Mihaela1006 20 mai 2011 11:14:13

Re: Există alimente permise după 18.00?
 
Orice nunta e un prilej de veselie, cum poti fi vesela si bine dispusa daca meniul tau e doar apa plata cu lamaie? Nu ignora un pahar de vin, daca il bei la masa cu friptura sau sarmele, gusta din toate felurile, alege antreurile care iti fac cu ochiul si daca la tort mai poti, macar gusta din el, savureaza-l si nu te gandi ca are calorii...
Citat:

Anterior postat de Crinutzya (Post 662632)
Pur şi simplu cînd transpir tone prin aerobic şi mă chinui pentru fiecare cm,nu prea îmi mai este de mîncat după 6 :D
dar mulţumesc mult de sfaturi! Voi încerca cîte ceva,apoi voi da jos dublu :-*

Ar trebui sa faci in asa fel ca aerobicul sa nu fie un chin ci o bucurie, astfel incat transpiratia si efortul sa nu ti se para o pedeapsa. Bucura-te de miscarea in sine, daca e pe muzica seteaza creierul sa fie atent la muzica si uita de chin :)
Citat:

Anterior postat de Crinutzya (Post 663320)
Şi cred că voi gusta şi eu cîte ceva.. Avînd în vedere că nu mă mai bag în pat pînă dimineaţa,le ard pe toate chiar la nuntă :D

Vezi, stii si singura, intr-o noapte de nunta poti arde prin dans mult mai multe calorii decat mananci si intr-un mod foarte placut!
Doua-trei zile dupa nunta insa, alege un mod de hrana super dietetic, bogat in proteine, cu grasimi bune, fara carbo prea multi ;)

Legat de alte zile in care simti nevoia sa mananci ceva dupa 6 seara, legume cu proteine fara nici un pic de carbohidrati sunt cea mai sigura oferta gastronomica. Fructele nu, creeaza aciditate si ofera prea multa energie, poate un iaurt dar nu prea des, cateva oleaginoase daca poti sa te opresti la 3 nuci sau 10 migdale sau o lingura de seminte de floare neprajite, toate pacalesc creierul ca ai mancat dar nu vei depune nimic.

Crinutzya 20 mai 2011 14:14:39

Re: Există alimente permise după 18.00?
 
Mihaela1006,îţi super mulţumesc!
da' la chestia cu sportul,e oricum un chin pentru mine. De,chin e prea mult,e pur şi simplu puţin cam neplăcut...îmi place mai mult să citesc sau să mă uit la un film bun,da' aşa uneori nu am timp nici de teme.


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:29:47.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO