forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Mananc de 1000 calorii si tot nu slabesc (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/mananc-1000-calorii-tot-nu-slabesc-5655.html)

geanynush 22 aug 2010 10:47:15

Re: Mananc de 1000 calorii si tot nu slabesc
 
Citat:

Anterior postat de sakura (Post 298308)
buna..am citit si eu pe aici povestea ta....

vrei sa te lamuresc eu de ce nu slabesti? pentru ca esti bine asa...organismul tau refuza sa mai dea jos pentru ca aceasta e greutatea ideala la inaltimea ta...daca te chinui si dai jos...te vei imbolnavi..de aceea organismul refuza sa faca acest lucru.

ar trebui sa mananci mai mult de 1000 de calorii...vorba "mananci si slabesti" e foarte adevarata.

daca nu iti place cum arati proportional du-te la sala si construieste-ti putin masa musculara.

e trist cum o fata la kg tale sa se streseze ca e grasa....de unde iti vine chestia asta?

Buna sakura:) majoritatea prietenelor mele sunt slabute tare si inalte, iar eu pe langa ele am cateva kg in plus:-s... si ma complexeaza chestia asta pt ca am obs ca la baietii din ziua de azi nu mai conteaza cat de draguta e o fata la fatza ci la corp:| Vreau doar sa ma simt bine in pielea mea...:)
Multumesc ca ai incercat sa-mi atragi atentia :-*

sakura 22 aug 2010 10:56:31

Re: Mananc de 1000 calorii si tot nu slabesc
 
fiecare om are constitutia lui....

ele par mai slabe pentru ca sunt mai inalte...chestia cu inaltimea nu o poti schimba....

plus ca..am vazut poza cu tine....nu esti plinuta deloc...esti chiar slaba...

si daca vrei sa fi o schija doar ca sa se uite baietii la tine atunci e grav...

esti frumoasa, slabute...eu cred ca te simti bine in pielea ta...faptul ca niste dobitoci nu te stiu aprecia la adevarata ta valoare e problema lor.

crede-ma...am avut 95 de kile si tot am fost iubita si apreciata....

baietii din ziua de azi sunt superficiali...dar sunt sigura ca vei da peste cineva care te va aprecia pentru ce ai in cap si nu pentru faptul ca ai cu 100 de grame in plus sau in minus pt ca la tine nu se pune problema ca ai fi grasa.

lasa....lucra la alte aspecte...fizic esti frumoasa.si nu te mai compara cu colegele tale.

nu are rost sa iti strici sanatatea ca sa poti fi admirata de niste fraieri.

fi tu cea mai originala si zdrobeste moda asta cu fete schiloade....trebuie sa fi bucuroasa pt ca arati de invidiat..fata de altele ca noi...tu esti o norocoasa.

>:D<

geanynush 22 aug 2010 11:01:34

Re: Mananc de 1000 calorii si tot nu slabesc
 
Citat:

Anterior postat de Liliana9 (Post 298377)
Buna! Poate tu ai castigat in masa musculara si de aceea ti s-a parut ca nu ai slabit, dar ai facut sport...;)

Buna :-*] nu stiu exact de ce nu slabeam, dar incep sa ma simt mult mai bine acum :D

Crysa 22 aug 2010 11:10:06

Re: Mananc de 1000 calorii si tot nu slabesc
 
Citat:

Anterior postat de geanynush (Post 298372)
Stiu crysa, stiu ca voi lua in greutate:"> dar ma gandesc ca probabil atunci nu va conta asa mult daca sunt putin mai plinuta si poate ca atunci o sa ard caloriile mai mult, ca na... voi avea atatea lucruri de facut:D



pai si atunci de ce vrei sa slabesti...ca sa te ingrasi iar:(:-/

geanynush 22 aug 2010 11:14:41

Re: Mananc de 1000 calorii si tot nu slabesc
 
Citat:

Anterior postat de sakura (Post 298385)
fiecare om are constitutia lui....

ele par mai slabe pentru ca sunt mai inalte...chestia cu inaltimea nu o poti schimba....

plus ca..am vazut poza cu tine....nu esti plinuta deloc...esti chiar slaba...

si daca vrei sa fi o schija doar ca sa se uite baietii la tine atunci e grav...

esti frumoasa, slabute...eu cred ca te simti bine in pielea ta...faptul ca niste dobitoci nu te stiu aprecia la adevarata ta valoare e problema lor.

crede-ma...am avut 95 de kile si tot am fost iubita si apreciata....

baietii din ziua de azi sunt superficiali...dar sunt sigura ca vei da peste cineva care te va aprecia pentru ce ai in cap si nu pentru faptul ca ai cu 100 de grame in plus sau in minus pt ca la tine nu se pune problema ca ai fi grasa.

lasa....lucra la alte aspecte...fizic esti frumoasa.si nu te mai compara cu colegele tale.

nu are rost sa iti strici sanatatea ca sa poti fi admirata de niste fraieri.

fi tu cea mai originala si zdrobeste moda asta cu fete schiloade....trebuie sa fi bucuroasa pt ca arati de invidiat..fata de altele ca noi...tu esti o norocoasa.

>:D<

Multumesc mult sakura, mi-ai mai ridicat putin moralul:D app imi place foarte mult dieta ta:) bafta si ai grija de tine>:D<

geanynush 22 aug 2010 11:21:49

Re: Mananc de 1000 calorii si tot nu slabesc
 
Citat:

Anterior postat de Crysa (Post 298395)
pai si atunci de ce vrei sa slabesti...ca sa te ingrasi iar:(:-/

pai... consider ca perioada asta d la 16-17 ani pana la 30 si cv trebuie sa arati cel mai bine pentru ca apoi vin greutatile (serviciu, copii, probleme..) .. daca reusesc sa ma mentin pana la adanci batraneti este perfect dar sunt constienta ca poate voi lua cateva kg in plus sau in minus..cn stie:D

Crysa 22 aug 2010 11:46:44

Re: Mananc de 1000 calorii si tot nu slabesc
 
Citat:

Anterior postat de geanynush (Post 298400)
pai... consider ca perioada asta d la 16-17 ani pana la 30 si cv trebuie sa arati cel mai bine pentru ca apoi vin greutatile (serviciu, copii, probleme..) .. daca reusesc sa ma mentin pana la adanci batraneti este perfect dar sunt constienta ca poate voi lua cateva kg in plus sau in minus..cn stie:D



asta e clar...eu am crezut ca vrei sa slabesti...iar dupa ce ai ajuns la greutatea dorita....nu mai conteaza:P

geanynush 22 aug 2010 11:53:30

Re: Mananc de 1000 calorii si tot nu slabesc
 
Citat:

Anterior postat de Crysa (Post 298425)
asta e clar...eu am crezut ca vrei sa slabesti...iar dupa ce ai ajuns la greutatea dorita....nu mai conteaza:P

da, dar cred ca e imposibil odata ce ai ajuns la o anumita greutate sa poti sa o mentii asa toata viatza.. fiecare om are micile sale scapari sau perioade nu tocmai favorabile:)
[te puup>:D<

geanynush 25 aug 2010 19:56:15

Re: Mananc de 1000 calorii si tot nu slabesc
 
Fetelee :d cate kcal se ard cu abdomene?:)

Crysa 26 aug 2010 15:37:48

Re: Mananc de 1000 calorii si tot nu slabesc
 
Citat:

Anterior postat de geanynush (Post 302306)
Fetelee :d cate kcal se ard cu abdomene?:)

:))...si eu eram curioasa:P


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:57:04.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO