forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Nu ma pot abtine din ciugulit intre mese (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/nu-ma-pot-abtine-ciugulit-intre-mese-1196.html)

sandymihaica 11 sep 2009 16:40:48

Nu ma pot abtine din ciugulit intre mese
 
am o mare problema:(
nu ma pot abtine din ciugulit intre mese:(
ba mai mult aseara am facut o MARE gafa....am "ciugulit"o ciocolata pana am terminat jumatate dak nu mai bn.
cu cat spun ca nu mananc intre mese q atat incalc acest lucru.
am zis k d azi consum 1000 de kcalorii pe zi.........da d unde.......am ajuns la 1300.si asa spun k sunt prea multe klorii:(
voi ce ma sfatuiti?::(
ieri am ajuns la 2000 si cv:|

chagrin 11 sep 2009 16:47:14

Re: Nu ma pot abtine din ciugulit intre mese
 
Cateodata pe mine ma ajuta tehnica de automustrare. Imi zic: "Esti om sau animal, ca sa mananci atata si necontrolat?!! Opreste-te! Abtine-te!"... Motiveaza-te, motiveaza-te, motiveaza-te la nesfarsit...

sandymihaica 11 sep 2009 16:49:01

Re: Nu ma pot abtine din ciugulit intre mese
 
Citat:

Anterior postat de chagrin (Post 29763)
Cateodata pe mine ma ajuta tehnica de automustrare. Imi zic: "Esti om sau animal, ca sa mananci atata si necontrolat?!! Opreste-te! Abtine-te!"... Motiveaza-te, motiveaza-te, motiveaza-te la nesfarsit...

e atat d greu.....sper sa reusesc! aqm sunt mai pesimista poate e dorinta prea mare:))
ms pt raspuns>:d<

chagrin 11 sep 2009 16:51:42

Re: Nu ma pot abtine din ciugulit intre mese
 
Citat:

Anterior postat de sandymihaica (Post 29767)
e atat d greu.....sper sa reusesc! aqm sunt mai pesimista poate e dorinta prea mare:))
ms pt raspuns>:d<

as fi in culmea fericirii de mesajul meu te-ar ajuta intr-un fel sau altul!!!:D

karmara 11 sep 2009 16:53:27

Re: Nu ma pot abtine din ciugulit intre mese
 
Oricum, 1300 e ok ca sa slabesti mai lent dar 2000 nu prea. :D Decat daca faci mult sport si zilnic.

Ai putea sa tii niste morcovi sau mere, pere si alte fructe pe langa tine si sa tot rontai cand ai chef. :D

Si eu cam am problema asta, dar incet incet mai scap de ea, mai inainte am papat un baton fitness, dar e ok ca are doar 90 kcal.

Deci cauta sa rontai chestii cu putine calorii....

A, si cand nu e disperarea dupa rontait chiar atat de mare sa bei apa cate un pahar odata asa. :)

sandymihaica 11 sep 2009 16:54:22

Re: Nu ma pot abtine din ciugulit intre mese
 
Citat:

Anterior postat de chagrin (Post 29772)
as fi in culmea fericirii de mesajul meu te-ar ajuta intr-un fel sau altul!!!:D

;;) o sa te anunt:*
avem aceeasi varsta;;)

sweetyancutza 11 sep 2009 16:55:00

Re: Nu ma pot abtine din ciugulit intre mese
 
sau...cum fac eu, ai putea sa iti gasesti mereu o activitate, care sa te tina ocupata si sa iti distraga atentia de la gustarele:P:D la mine functioneaza!!

sandymihaica 11 sep 2009 16:57:55

Re: Nu ma pot abtine din ciugulit intre mese
 
Citat:

Anterior postat de karmara (Post 29778)
Oricum, 1300 e ok ca sa slabesti mai lent dar 2000 nu prea. :D Decat daca faci mult sport si zilnic.

Ai putea sa tii niste morcovi sau mere, pere si alte fructe pe langa tine si sa tot rontai cand ai chef. :D

Si eu cam am problema asta, dar incet incet mai scap de ea, mai inainte am papat un baton fitness, dar e ok ca are doar 90 kcal.

Deci cauta sa rontai chestii cu putine calorii....

A, si cand nu e disperarea dupa rontait chiar atat de mare sa bei apa cate un pahar odata asa. :)

poi da 2000 si cv cred si eeu:( si astea s-au adunat din rontait+1 pahar sampanie:))
sunt o gurmanda convinsa.........
q toate k nu ma dau in vand dupa legume......o sa ma apuc d rontait alim sanatoase.........nu covrigi si ciocolata qm am facut ieri:|
ms karmara nu ma asteptam sa primesc raspunsuri si incurajari:*

sandymihaica 11 sep 2009 16:58:45

Re: Nu ma pot abtine din ciugulit intre mese
 
Citat:

Anterior postat de sweetyancutza (Post 29783)
sau...cum fac eu, ai putea sa iti gasesti mereu o activitate, care sa te tina ocupata si sa iti distraga atentia de la gustarele:P:D la mine functioneaza!!

asa q ocupatia la me nu prea merge......ma tine pe moment dar dupa..........:D

Maria.Florian 11 sep 2009 17:05:55

Re: Nu ma pot abtine din ciugulit intre mese
 
Citat:

Anterior postat de chagrin (Post 29763)
Cateodata pe mine ma ajuta tehnica de automustrare. Imi zic: "Esti om sau animal, ca sa mananci atata si necontrolat?!! Opreste-te! Abtine-te!"... Motiveaza-te, motiveaza-te, motiveaza-te la nesfarsit...

Multumesc,o sa imi duc aminte de ce ai spus de acum incolo si o sa mi-o repet pana imi intra in capusor>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:53:27.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO