forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Se poate slabi daca mananc orice in cantitati moderate? (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/se-poate-slabi-daca-mananc-orice-cantitati-moderate-6207.html)

ana mari 06 sep 2010 17:26:41

Se poate slabi daca mananc orice in cantitati moderate?
 
as putea slabi 2-3 kg in 1-2 sapt , daca manac orice in cantitati mai micute ?se poate ? mai am putin si incep lic , si as avea mare nev .. am mai vazut o intrebare de genul asta , dar as vrea sfaturi mai concrete, multumesc ,pupici fetele

deadcountess 07 sep 2010 13:04:50

Re: Se poate slabi daca mananc orice in cantitati moderate?
 
Citat:

Anterior postat de ana mari (Post 316981)
as putea slabi 2-3 kg in 1-2 sapt , daca manac orice in cantitati mai micute ?se poate ? mai am putin si incep lic , si as avea mare nev .. am mai vazut o intrebare de genul asta , dar as vrea sfaturi mai concrete, multumesc ,pupici fetele

Teoretic da.
Folosesti calculatorul de calorii cand iti faci meniul si incerci sa te incadrezi pe la 1000.
Problema e ca nu numai caloriile conteaza ci si ce mananci. Adica e foarte important sa eviti asa zisele "prostii", adica fast food, sucuri, prajeli, prod de patiserie.
In plus, cel mai indicat ar fi sa faci cat mai multa miscare/sport.

Succes %%-

any_268268 09 sep 2010 09:57:06

Re: Se poate slabi daca mananc orice in cantitati moderate?
 
buna!da,se poate slabi in acest mod....stiu din proprie experienta....off....n-am mai intratb pe forum....m-am imbolnavit de pneumonie...si am facut forma grava......mi-a fost asa rau dar cu trat de la medic si sub atenta supraveghere ma insanatosesc...a suferit vreuna dintre voi de pneumonie?cum s-a tratat?si ce alim ati consumat?zaharul imi provoaca greata,fainoasele la fel...

Tina 09 sep 2010 10:16:32

Re: Se poate slabi daca mananc orice in cantitati moderate?
 
Citat:

Anterior postat de ana mari (Post 316981)
as putea slabi 2-3 kg in 1-2 sapt , daca manac orice in cantitati mai micute ?se poate ? mai am putin si incep lic , si as avea mare nev .. am mai vazut o intrebare de genul asta , dar as vrea sfaturi mai concrete, multumesc ,pupici fetele

Normal, se poate slabi si cu 50 g din orice sanatos/neasanatos/ zi..insa daca alegi sa manaci moderat din toate, acele "toate" insemnand si dulciuri, foietaje, paste, prajeli, sucuri... nu vei reusi sa le elimini complet.

justbelieve 09 sep 2010 10:30:56

Re: Se poate slabi daca mananc orice in cantitati moderate?
 
Eu cred ca da,se poate slabi,cu conditia sa faci si sport ca sa arzi cat mai multe calorii:)

mvthebest 09 sep 2010 10:38:59

Re: Se poate slabi daca mananc orice in cantitati moderate?
 
Citat:

Anterior postat de ana mari (Post 316981)
as putea slabi 2-3 kg in 1-2 sapt , daca manac orice in cantitati mai micute ?se poate ? mai am putin si incep lic , si as avea mare nev .. am mai vazut o intrebare de genul asta , dar as vrea sfaturi mai concrete, multumesc ,pupici fetele

Se poate slabi,mai ales ca esti inca micuta si esti la pubertate,corpul tau trebuie sa manance orice in cantitati rezonabile.
Conteaza cel mai mult combinatia dintre ele. Nu manca niciodata paine+carne,paste+carne (carbo+grasimi/proteine).
Carnea o combini doar cu legume.

deadcountess 09 sep 2010 10:43:59

Re: Se poate slabi daca mananc orice in cantitati moderate?
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 321090)
Eu cred ca da,se poate slabi,cu conditia sa faci si sport ca sa arzi cat mai multe calorii:)

Exact :)
Cel mai important e echilibrul calorii ingerate-calorii arse. Un patratel de ciocolata are circa 4 g, deci nu are cum sa fie un dezastru caloric.


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:15:08.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO