forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Am un stil de viata dezordonat/aglomerat (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/stil-viata-dezordonat-aglomerat-7196.html)

micutza1 21 nov 2010 13:15:58

Am un stil de viata dezordonat/aglomerat
 
se intampla ca ... de vreo cateva saptamani incoace... lucrez pana tarziu seara si apoi ies si la un pahar de vorba .. si ajung in pat la ora 4 ... 5 .. dimineata. Pentru ca nu am un program de munca anume ... pot dormi cat vreau ... si deci ma trezesc pe la 12 in general . Ce sa fac cu mesele ??? Imi da peste cap dieta ? .... Cu acest program nu mai pot sa mananc doate 3 mese si 2 gustari si sa termin pana la ora 7 ultima masa ... sunt confuza nu stiu ce ar trebui sa fac . Ma gandesc sa continui .... micul dejun la 12 cand ma trezesc .. apoi gustare .. si tot asa .. ultima masa fiind pe la ora 9 sau 10 ... este o gresala ? Astept sfaturi nu vreau sa gresesc si sa-mi dau peste cap tot ce am realizat ... nu cred k sarirea vreunei mese ar fi o solutie? sau e ?
:((:((:((

roxy04 21 nov 2010 13:27:25

Re: Stilul de viata dezordonat!
 
Citat:

Anterior postat de micutza1 (Post 410890)
se intampla ca ... de vreo cateva saptamani incoace... lucrez pana tarziu seara si apoi ies si la un pahar de vorba .. si ajung in pat la ora 4 ... 5 .. dimineata. Pentru ca nu am un program de munca anume ... pot dormi cat vreau ... si deci ma trezesc pe la 12 in general . Ce sa fac cu mesele ??? Imi da peste cap dieta ? .... Cu acest program nu mai pot sa mananc doate 3 mese si 2 gustari si sa termin pana la ora 7 ultima masa ... sunt confuza nu stiu ce ar trebui sa fac . Ma gandesc sa continui .... micul dejun la 12 cand ma trezesc .. apoi gustare .. si tot asa .. ultima masa fiind pe la ora 9 sau 10 ... este o gresala ? Astept sfaturi nu vreau sa gresesc si sa-mi dau peste cap tot ce am realizat ... nu cred k sarirea vreunei mese ar fi o solutie? sau e ?
:((:((:((

in nici un caz sa nu sari peste mese:-o
nu este o regula sa fie ultima masa la ora 7 trebuie sa papi cam cu 3 ore inainte de somn:D

Alina82 21 nov 2010 13:31:10

Re: Am un stil de viata dezordonat/aglomerat
 
Nu e importanta ora la care iei ultima masa ci e important sa mergi la somn la cel putin 3ore distantza de ultima masa...si eu iau cina de multe ori in jurul orei 22 din cauza serviciului dar merg la somn la 1-2 si nu mi-a afectat deloc dieta:)

micutza1 21 nov 2010 13:31:21

Re: Stilul de viata dezordonat!
 
Citat:

Anterior postat de roxy04 (Post 410900)
in nici un caz sa nu sari peste mese:-o
nu este o regula sa fie ultima masa la ora 7 trebuie sa papi cam cu 3 ore inainte de somn:D

ahh iti multumesc !!! Si eu ma gandeam ca asa ar fi logic .. deci pot continua norma dieta ... oricum eu dorm mereu la 4 dimineata deci am destul timp sa diger ce pap seara . Mi-ai luat o piatra de pe inima! >:D<

micutza1 21 nov 2010 13:34:17

Re: Am un stil de viata dezordonat/aglomerat
 
Citat:

Anterior postat de Alina82 (Post 410904)
Nu e importanta ora la care iei ultima masa ci e important sa mergi la somn la cel putin 3ore distantza de ultima masa...si eu iau cina de multe ori in jurul orei 22 din cauza serviciului dar merg la somn la 1-2 si nu mi-a afectat deloc dieta:)

>:D<in primul rand wowwwww pentru kg care le-ai pierdut ! Felicitari!
Multumesc mult pentru lamurire , m amacina de mult problema asta ... si ma bucur k am aplelat la voi slabutele mele dragi!
O duminica placuta!!!
Pupici insoriti din grecia!;;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:57:08.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO