forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Par (http://forum.slabute.ro/par/)
-   -   Par lung (http://forum.slabute.ro/par/par-lung-2375.html)

bogica 21 ian 2010 16:47:02

Par lung
 
sunt innebunita dupa parul lung! as vrea ceva sfaturi cum sa ai un par lung si sanatos, cum sa il faci sa creasca..

Adelayde 21 ian 2010 16:54:26

re: Par lung
 
Eu am parul destul de lung de vreo 3 ani ...si sfatul meu sa nu iti fie mila la cateva lunii sa tai din varfurii pt ca oricum va creste.Inca ceva de la bunica am auzit ca mai demult fetele se faceau cu petrol pe cap ca sa le intareasca parul.Stiu ca suna aiurea:))si ciudat dar eu am incercat si nu am patit nimic.;)).

Liviutzza 21 ian 2010 16:59:11

re: Par lung
 
Eu am parul pana la fund,de 12 ani!Niciodata nu am folosit petrol...nu am auzit de asa ceva...In schimb cand vreau sa am firul mai gros imi fac tratamente cu ulei de masline!Aplici uleiul pe par si stai cu el asa cateva ore dupa care te speli ca de obicei!Eu mai folosesc si tratamente si sampon de calitate!Acum depinde de tine si nevoile tale!Si sa il tunzi macar la 2 3 luni!

ema5288 21 ian 2010 17:02:02

re: Par lung
 
si eu am parul lung!! niciodata nu am folosit retete "din popor", doar masca din ulei de ricin inainte de baie, in rest masti din comert. si intr-adevar trebuie tuns din cand in cand

andra_aly 21 ian 2010 17:04:01

re: Par lung
 
Citat:

Anterior postat de ema5288 (Post 69108)
si eu am parul lung!! niciodata nu am folosit retete "din popor", doar masca din ulei de ricin inainte de baie, in rest masti din comert. si intr-adevar trebuie tuns din cand in cand

chiar aseara intrebam daca a folosit cineva ulei de ricin... si la ce e bun?
ia spune.... nu il lasa prea uleios, chiar daca il speli bine? thx>:D<

ema5288 21 ian 2010 17:06:44

re: Par lung
 
mie mi se pare ca dupa ce ii dau cu ulei de ricin, are un aspect mai sanatos. nu e deloc uleios (sau mai bine zis , nu mai rau decat in mod normal.eu spun asta pt ca intotdeauna am avut parul cam gras si nu am reusit sa scap de problema. poate ma ajuta cineva cu un sfat

andra_aly 21 ian 2010 17:07:22

re: Par lung
 
Citat:

Anterior postat de Aida (Post 69097)
Eu am parul destul de lung de vreo 3 ani ...si sfatul meu sa nu iti fie mila la cateva lunii sa tai din varfurii pt ca oricum va creste.Inca ceva de la bunica am auzit ca mai demult fetele se faceau cu petrol pe cap ca sa le intareasca parul.Stiu ca suna aiurea:))si ciudat dar eu am incercat si nu am patit nimic.;)).

eu nu l-am mai taiat de 2 ani;))
stiu..ca trebuie dar mi-e ciuda sa il tai.. avand in vedere ca il am foarte subtire, si imi creste greuuu.
dar prietenele mele care il taie la 2-3 luni , il au mai ros ca mine;))
mie mi se pare absurd sa il tot tai ... adika hai, odata la 6 luni. da. dar nu asa des. am o prietena ce il taie f des si ii tot cu parul scurt. nici nu apuka saraku sa creasca. si tot il are ros... deci, depinde:D

andra_aly 21 ian 2010 17:10:45

re: Par lung
 
Citat:

Anterior postat de ema5288 (Post 69115)
mie mi se pare ca dupa ce ii dau cu ulei de ricin, are un aspect mai sanatos. nu e deloc uleios (sau mai bine zis , nu mai rau decat in mod normal.eu spun asta pt ca intotdeauna am avut parul cam gras si nu am reusit sa scap de problema. poate ma ajuta cineva cu un sfat

eu de cand sunt in italia il am fffgras. :-s:-/
nu inteleg:-s... il spal o zi da alta nu. si cateodata in fiecare zi din cauza asta:(
nu m-a ajutat nimik..nici toate sampoanele, nici lamaia, nici otetul... nici nimik.
dar, m-am spalat intr-o zi (acum 2 ani)cu samponul prietenului lui mama (clear ptr barbati) si parka se simtea totusi ceva. e bun , dar nu super

ema5288 21 ian 2010 17:13:19

re: Par lung
 
o sa incerc si eu. sper sa mearga pt ca nu mai suport. parca ar fi tot timpul nespalatx-(

mersi pentru sfat!!

andra_aly 21 ian 2010 17:15:01

re: Par lung
 
Citat:

Anterior postat de ema5288 (Post 69125)
o sa incerc si eu. sper sa mearga pt ca nu mai suport. parca ar fi tot timpul nespalatx-(

mersi pentru sfat!!

mie imi spui? :((


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:57:08.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO