forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Pastile slabit (http://forum.slabute.ro/pastile-slabit/)
-   -   Super Slim (http://forum.slabute.ro/pastile-slabit/super-slim-466.html)

Extasssy 25 ian 2010 20:34:17

Re: Pastile de slabit
 
O cunostina de-a mea de numai 18-20 de ani... a fost dintotdeauna mai plinuta dar nu grasa, iar pentru inaltimea ei chiar ii statea foarte bine.
Dupa ce a terminat liceu s-a angajat... iar colegele ei se servici au inceput sa o cicaleasca ca de ce nu slabeste si ea vre-o 10 kg ca arata groaznic (si va zic cu mana pe inima ca nu arata deloc asa). Strasata la maxim si l-a recomandarea unui colege "bine intentionata" a inceput sa foloseasca un tip de pastile de slabit (minunatia de SuperSlim)... Si le-a folosit pentru cateva luni... timp in care chiar slabise... Stiu ca o vedeam pe strada si ma minunam cat de mult slabise (eram vecine nu aveam cine stie ce relatie)... Toate au fost ok... ea slabea... si se bucura... Dar continand administrarea acestor pastile dupa ceva timp i s-a facut intr-o zi rau... A ajuns la urgenta... Inconstienta... O colega... aceeasi minunata colega i-a sunat parintii sa vina sa o ia de la spital (parintii nu stiau absolut nimic de pastile... au aflat in clipa in care au ajuns la spital)... Norocul ei... si-a revnit repede... si bineinteles a promis parintilor ca le lasa balta si chiar ca se va ingrasa cateva kg... ajunsese deja piele si os...
Dar nu a incetat... A continuat sa ia pastilele... (gues what... pastilele respective contineau o substanta care dadea dependenta)... Nici nu va pot spune cate luni s-au luptat parintii cu ea sa renunte...
Ultimul lucru pe care l-am auzit referitor la aceasta poveste a fost ca s-ar fi lasat... dar greu...

iionela 26 ian 2010 09:56:27

Re: Super Slim
 
>:D< buna. am ajuns la greutatea de o tona și sunt mulțumita, am slăbit în 3 luni 8kg. și am mâncat și dulciuri, am băut și un pahar de cola și nu mi-a fost râu. de pe data de 19 sunt în perioada de menținere. vreau sa va mulțumesc pentru sfaturi. m-am interesat înainte sa la i-au. 2 colegele de la munca l-au încercat, la una i-a dat rezultat a slăbit 15kg și a pus vreo 3 kg cu ocazia sărbătorilor, cealaltă colega i s-a făcut rău de la pastila. am fost informata despre efectele negative și sunt bine. mulțumesc pentru sfaturi

Slabuta 26 ian 2010 10:36:34

Re: Super Slim
 
Citat:

Anterior postat de iionela (Post 71686)
>:D< buna. am ajuns la greutatea de o tona și sunt mulțumita, am slăbit în 3 luni 8kg. și am mâncat și dulciuri, am băut și un pahar de cola și nu mi-a fost râu. de pe data de 19 sunt în perioada de menținere. vreau sa va mulțumesc pentru sfaturi. m-am interesat înainte sa la i-au. 2 colegele de la munca l-au încercat, la una i-a dat rezultat a slăbit 15kg și a pus vreo 3 kg cu ocazia sărbătorilor, cealaltă colega i s-a făcut rău de la pastila. am fost informata despre efectele negative și sunt bine. mulțumesc pentru sfaturi


Buna.

Esti constienta de efectele adverse, poate nu cele care apar acum, ci in cativa ani?

Te invit sa citesti aici:
http://forum.slabute.ro/pastile-slab...html#post71447
http://forum.slabute.ro/pastile-slab....html#post9896

Stiai ca super slim este interzis in farmacii? De ce oare?

Poofy Girl 16 feb 2010 16:54:52

Re: Super Slim
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 71700)


Stiai ca super slim este interzis in farmacii? De ce oare?
[/B][/COLOR]

Aici în Piatra Neamţ, aş! L-am văzut în 2 farmacii, câte 3 cutii aşezate la vedere deasupra altor produse de slăbit. Aici n-a interzis nimeni nimic :D (Vorbesc despre Capsula de slăbit, care tot SuperSlim e). Aş face poze dar mi-e să nu cheme cineva paza şi să mă ia frumos de după gât, să-mi facă vânt.

Mi-aş vărsa şi eu oful cu Super Slim, dar îmi face rău doar să-mi amintesc. Bref, am luat 2 cutii în urmă cu aproape un an, am slăbit de la 82 la 78 (cred că apă, pentru că nu era foarte notabil la haine. Îmi făceau sete, beam câte 3-4 l de apă pe zi - eu care de obicei nu beau nici 4 pahare, eliminam apă). De la 78 am ajuns la 91 din iunie până în decembrie. Nu ştiu cum Dumnezeu. Probabil pentru că m-au sleit şi mi-au provocat multe carenţe, pe care încercam apoi să le acopăr instinctiv mâncând mult şi din toate. Nu ştiu... dar nu mai vreau! x-( A, şi de atunci am rămas cu pulsul mărit.

ekanda 17 feb 2010 09:48:42

Re: Super Slim
 
Buna, am luat folosit si eu aceste pastile acum un an de zile, doar o singura cutie. Intr-adevar nu aveam pofta de dulciuri si parca am slabit vreo 3 kilograme . Nu puteam sa dorm noaptea, transpiram destul de mult, ameteli si aveam o stare constanta de agitatie si nervozitate.Dupa ce am incetat sa le mai iau m-am ingrasat cu cateva kilograme bune, cred ca toata infometarea si-a facut efectul. M-am convins ca la mine nu functioneaza pastilele sau ceaiurile de slabit, ci doar dieta si sportul....mai greu ce e drept dar tot acest efort chiar are rezultate.

ras_cristalin 17 feb 2010 11:41:40

Re: Super Slim
 
Citat:

Anterior postat de iionela (Post 71686)
>:D< buna. am ajuns la greutatea de o tona și sunt mulțumita, am slăbit în 3 luni 8kg. și am mâncat și dulciuri, am băut și un pahar de cola și nu mi-a fost râu. de pe data de 19 sunt în perioada de menținere. vreau sa va mulțumesc pentru sfaturi. m-am interesat înainte sa la i-au. 2 colegele de la munca l-au încercat, la una i-a dat rezultat a slăbit 15kg și a pus vreo 3 kg cu ocazia sărbătorilor, cealaltă colega i s-a făcut rău de la pastila. am fost informata despre efectele negative și sunt bine. mulțumesc pentru sfaturi

O tona inseamna 1000 de kg, nu 100 ;))
Macar stii singurica ce faci si esti constienta de pericole :) bv

Citat:

Anterior postat de ekanda (Post 89890)
Buna, am luat folosit si eu aceste pastile acum un an de zile, doar o singura cutie. Intr-adevar nu aveam pofta de dulciuri si parca am slabit vreo 3 kilograme . Nu puteam sa dorm noaptea, transpiram destul de mult, ameteli si aveam o stare constanta de agitatie si nervozitate.Dupa ce am incetat sa le mai iau m-am ingrasat cu cateva kilograme bune, cred ca toata infometarea si-a facut efectul. M-am convins ca la mine nu functioneaza pastilele sau ceaiurile de slabit, ci doar dieta si sportul....mai greu ce e drept dar tot acest efort chiar are rezultate.

Bravo pentru concluzia trasa, Ekanda. De-ar ajunge toate slabutele-wannabe la concluzia ta... :)

ekanda 17 feb 2010 15:54:09

Re: Super Slim
 
nu mi-a fost usor sa recunosc treaba cu sportul, nici acum nu imi este ;aveam o manie sa caut pe net tot felul de produse minune, cred ca daca aveam o situatie financiara mai buna as fi dat banii pe tot felul de prostii :)) dar acum m-am linistit :)

bebelusha 21 feb 2010 18:51:21

Re: Super Slim
 
Buna fetelor,sa va zic ce am patit eu cu super slim...si am luat numai 4 pastile..prima zi nu am mancat nimik, ca nu mi-era foame..a doua zi la fel, in schimb am baut un bidon de 5 l de apa..asa de sete imi era..apoi au inceput efectele...nu puteam sa respir, nu puteam sa ma concentrez..am zis ca mi se pare si am continuat...intr-o seara, am inceput sa tremur si sa am halucinatii, scazuse tensiunea, toata pielea imi era ca de gaina, iar pe creier aveam impresia ca umbla furnici si pitici, nici macar nu puteam sa vb, in sensul ca nu aveam putere sa spun da sau nu...am slabit 4 kg in4 zile, si am jurat in noaptea aia, ca daca nu mor, nu mai iau pstile de slabit in viata mea..si nu am mai luat..in schimb am pus 6 kg pe mine in 2 sapt..va rog sa aveti grija si sa nu luati asa ceva

Yoshi 23 mar 2010 16:46:46

Re: Super Slim
 
SuperSlim sunt chiar mai "rele" decat Capsula de Slabit. Contin amfetamina, pe cand capsula are sibutramina, care este un derivat de amfetamina mai putin nociv. Amfetamina favorizeaza eliberarea de dopamina in creier si poate induce la om un episod comportamental similar unui episod acut de schizofrenie.
La tratament prelungit, apar fenomenele de epuizare centrala(depresie), si cardio-vasculare. Dar mie una efectele psihice mi se par mult mai grave decat cele cardio-vasculare. Poate nu se intampla acum, dar te poti trezi peste 10-15 ani ca uiti cum te cheama si nu stii de la ce ti se trage. Eu am patit-o. M-am trezit intr-o dimineata acum un an si nu mai stiam in ce zi, luna si in ce an suntem. Ce a urmat dup-aia, nu vreau sa imi amintesc. Am fost consumatoare de reductil si capsula de slabit, deci sibutramina, care e tot un derivat de amfetamina.

glamvintage 01 mai 2011 13:29:29

Re: Super Slim
 
Citat:

Anterior postat de Yoshi (Post 126655)
SuperSlim sunt chiar mai "rele" decat Capsula de Slabit. Contin amfetamina, pe cand capsula are sibutramina, care este un derivat de amfetamina mai putin nociv. Amfetamina favorizeaza eliberarea de dopamina in creier si poate induce la om un episod comportamental similar unui episod acut de schizofrenie.
La tratament prelungit, apar fenomenele de epuizare centrala(depresie), si cardio-vasculare. Dar mie una efectele psihice mi se par mult mai grave decat cele cardio-vasculare. Poate nu se intampla acum, dar te poti trezi peste 10-15 ani ca uiti cum te cheama si nu stii de la ce ti se trage. Eu am patit-o. M-am trezit intr-o dimineata acum un an si nu mai stiam in ce zi, luna si in ce an suntem. Ce a urmat dup-aia, nu vreau sa imi amintesc. Am fost consumatoare de reductil si capsula de slabit, deci sibutramina, care e tot un derivat de amfetamina.


Am luat si eu aceste pastile si recunosc in tot ce ai scris tu simptomele pe care le-am avut.
Este foarte greu sa iti traiesti viata asa cum o stii in timp ce iei acest tratament.
Am experimentat si inca mai experimentez la cca 6 luni dupa: dureri de cap, ameteli, stari de nervozitate, depresie, etc.
Categoric nu le-as recomanda nimanui! Pe langa toate aceste neplaceri se adauga si efectul Yo-Yo care nu face decat sa va sporeasca angoasele si starile depresive!
:x


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:15:52.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO