forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Pregatirea pentru slabire (http://forum.slabute.ro/pregatirea-slabire/)
-   -   Artificii pentru a sari masa de seara (http://forum.slabute.ro/pregatirea-slabire/artificii-sari-masa-seara-3292.html)

Alynuta 29 mar 2010 09:04:18

Re: Articificii pentru a sari masa de seara
 
Nu mananc o masa in sine. Si de-aceea mai tarziu incep poftele,ma duc la camara si ma uit sa vad ce e de rontait si-mi fac mai mult rau.

Alynuta 29 mar 2010 09:05:24

Re: Artificii pentru a sari masa de seara
 
Nu stiu daca e asa ok.Mai ok.ar fi un iaurt.Depinde cate calorii are crema de care zici.

Slabuta 29 mar 2010 15:37:16

Re: Artificii pentru a sari masa de seara
 
Mie, cand mi se face seara foame, imi fac un ceai de musetel cu 1 lingurita de miere, si gata, burta plina de ceai si dupa culcarica :)

Dar, in general, rar ma apuca, pentru ca trebuie sa mananci bine in timpul zilei.

Doar daca ai stat toata ziua nemancata vei avea o foame groaznica seara :)

ali_lumi 29 mar 2010 16:11:20

Re: Artificii pentru a sari masa de seara
 
....alynutza doar sti vorba aia : dimineata ca un rege , la pranz ca un print , iar la cina ca un cersetor.;) cam asa tre sa papam:)

DrIulia2010 29 mar 2010 16:15:40

Re: Artificii pentru a sari masa de seara
 
Renuntarea la cina nu e solutia optima pentru a slabi.
Daca in timpul zilei te hranesti corespunzator nevoilor nutritionale(3 mese princip+2gustari),bineinteles in functie de necesarul tau caloric,nu vei simti senzatia de foame seara sau in timpul noptii.

onetotilia 29 mar 2010 16:21:13

Re: Artificii pentru a sari masa de seara
 
eu de ex....mananc toata ziua corespunzator si acumulez in jur de 1000 kcal dar as mai manca ceva..nu cred ca de foame cat de ideea de as mai manca ceva.....dulce... :(

Sand 29 mar 2010 16:32:25

Re: Artificii pentru a sari masa de seara
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 132377)
eu de ex....mananc toata ziua corespunzator si acumulez in jur de 1000 kcal dar as mai manca ceva..nu cred ca de foame cat de ideea de as mai manca ceva.....dulce... :(

Corespunzator e 1288 kcal/zi. Vezi mai jos.

onetotilia
, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală la un nivel de activitate fizică Usor activ este de 1805 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână se recomanda 1288 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună este nevoie de un consum de 772 kcal/zi.

Alynuta 29 mar 2010 18:04:27

Re: Artificii pentru a sari masa de seara
 
Da si mai stiu una: dimineata mananci singur, amiaza o imparti cu un prieten si cina o dai dusmanului!

Alynuta 29 mar 2010 18:07:00

Re: Artificii pentru a sari masa de seara
 
Cred ca ai dreptate ,numai ca eu nu mancam seara si pe la 9 ma lua o pofta de rontait la tv.Cred ca era foame.Atunci gaseam eu cate ceva dar mai mult rau imi faceam.

Alynuta 29 mar 2010 18:10:00

Re: Artificii pentru a sari masa de seara
 
Asa e ,trebuie sa mananc mai bine in cursul zilei si atunci scap poate de senzatie de rontait seara.Trebuie sa-mi educ stomacul.Multumesc pt. sfaturi.


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:14:22.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO