forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Pregatirea pentru slabire (http://forum.slabute.ro/pregatirea-slabire/)
-   -   Pareri despre cantare de baie. Ce cantar imi aleg? (http://forum.slabute.ro/pregatirea-slabire/pareri-despre-cantare-baie-cantar-imi-aleg-429.html)

Luna 23 apr 2009 23:39:00

Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 4307)
Cred ca ai dreptate... :) S-a format multa masa musculara de la sport si de aceea am avut si am greutate mai mare.
Da, ceva asemanator cu cel pe care l-ai descris tu, era si la Universitate, il prindeai cu ambele brate si arata niste indici pe led. :)

[*3*]Suntem doua sportive :) Gresit, eu sunt o fosta :D Plus ca eu am acum si un strat considerabil de grasime Dar pun eu ledul ala verde la treaba[*culturism*], sa-mi arate numai minus-minus-minus-minus.....;)

Slabuta 23 apr 2009 23:40:59

Citat:

Anterior postat de Luna (Post 4310)
[*3*]Suntem doua sportive :) Gresit, eu sunt o fosta :D Plus ca eu am acum si un strat considerabil de grasime Dar pun eu ledul ala verde la treaba[*culturism*], sa-mi arate numai minus-minus-minus-minus.....;)

Si eu sunt o fosta :"> spre rusinea mea:">

Bravo Luna, imi place atitudinea ta. Simt ca luna asta vom fi toate cu cateva kg in minus. :D

Luna 23 apr 2009 23:44:17

Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 4312)
Si eu sunt o fosta :"> spre rusinea mea:">

Bravo Luna, imi place atitudinea ta. Simt ca luna asta vom fi toate cu cateva kg in minus. :D

Promit ;;)
Ma duc sa caut concursul :D
Ah, e la semnatura ta :-*

miha 24 apr 2009 09:20:30

neatza fetelor!!!!
eu am un cantar electronic ....nu este de firma dar cand e ziua cantarului ma pun de 2 -3 ori pe el si imi arata aceeasi greutate!!!! deci eu zic ca e bun!!!!

Shorty 25 apr 2009 10:12:58

Re: Pareri despre cantare de baie. Ce cantar imi aleg?
 
Citat:

Anterior postat de Luna (Post 4277)
Eu am optat pentru un cantar electronic ce determina atat nr de kg cat si procentul de grasime. In plus, memoreaza datele personale (inaltime, varsta, ultima greutate, % grasime) si astfel te recunoaste cand te sui pe el :D

Cresterea/scaderea masei musculare sau a % de grasime sunt semnalizate optic (se aprinde unul din cele 4 leduri (verde pt a indica scaderea si rosu pt cresterea valorilor).
Orice cantar trebuie asezat pe o suprafata plana. Si pt niste rezultate fidele, in acelasi loc, mereu.

Sunt multumita de el ..... cand am dubii asupra kg mele, il verific cu greutati (asez pe el o greutate de 3kg si 2 de 4 kg)... si zice adevarul intotdeauna. ;)


Am uitat sa spun e Tefal BodySignal si a costat acum 2 ani 59 de euro (probabil acum e mai ieftin).
Nu stiu daca se gaseste la noi.


foarte tare:D...si pret pe masura..

cantarul meu electronic are o marca farmaceutica pe el destul de cunoscuta..l-am primit de la niste farmacisti :)..dar v-am mai povestit cu diferentele de greutati..asa ca am renuntat la el si mi-am luat un cantar din piata...de obicei eu nu ma bucur pentru grame pierdute ca ma gandesc ca sunt apa, mancare haine..

Sand 13 mar 2010 21:01:58

Re: Pareri despre cantare de baie. Ce cantar imi aleg?
 
Procentul de grasime e calculat gresit la cantarele cu afisaj electronic (memorie etc.). Mi-am luat eu unul si l-am probat pe mine si pe sot. Inainte de asta ne-am calculat body-fat la un cabinet specializat. Spre ex. sotul meu are body-fat de 15 % iar pe cantar apare cu 26% deci complet pe langa. :((

MuffinR 21 iun 2010 21:24:49

Re: Pareri despre cantare de baie. Ce cantar imi aleg?
 
Hello. Ce bine ca am dat peste forumul asta! Mi-am zis ca voi incepe si eu cu dietele si sportul dupa ce se termina examenele de BAC. Voi avea nevoie si eu de un cantar calumea, si dupa cum vad se gasesc informatii destul de utile pe aici. :D


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:28:48.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO