forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Pregatirea pentru slabire (http://forum.slabute.ro/pregatirea-slabire/)
-   -   Stresul slabeste sau ingrasa? (http://forum.slabute.ro/pregatirea-slabire/stresul-slabeste-sau-ingrasa-939.html)

Slabuta 31 iul 2009 20:35:17

Stresul slabeste sau ingrasa?
 
Tot aud fete care se ingrasa de la stres. E posibil asa ceva?
Sau este vorba de pofta pe care ti-o creeaza stresul, mancand ceva te simti mai bine:-/

skiny katy 31 iul 2009 21:33:14

Re: Stresul slabeste sau ingrasa?
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 17121)
Tot aud fete care se ingrasa de la stres. E posibil asa ceva?
Sau este vorba de pofta pe care ti-o creeaza stresul, mancand ceva te simti mai bine:-/

da de fapt cred ca fiind f stresate nu ne mai controlam si apelem la un viciu sau frigider,stressul cuprinde mai multe stari(somn de proasta calitate si deci mai mult timp treaz-mai multa mancare)unii in cazuri de stress pot aj la depresii grave si doar mancarea ii consoleaza. dar cunosc di persoane care in stare de stress uite de toate inclusiv de mancareDECI DEPINDE DE FIECARE:D

AnamariaC 30 aug 2009 12:24:17

Re: Stresul slabeste sau ingrasa?
 
Pe mine stresul ma ingrasa . Cum functioneaza la mine ? Cand ma simt stresata , ma apasa ceva ( gen examene sau sedinte pe la serviciu ) mananc fara sa ma controlez , adica mai tot timpul . Nu mai tin cont ca e sau nu sanatos , ca e foarte tarziu seara sau ca nu mi-e foame . Mananc pur si simplu si asta se vede in foarte scurt timp .
Acum , de cand m-am hotarat sa fac ceva cu mine , incerc sa ma autocontrolez si mi-e foarte usor daca am tot timpul o sticla cu apa plata langa mine . Pe langa toate astea incerc sa fiu mai relaxata si sa nu ma mai stresez. Pana la urma sanatatea mea e cea mai importanta !

onys 31 aug 2009 12:36:09

Re: Stresul slabeste sau ingrasa?
 
Pe mine stresul ma slabeste...adik atunci cand trebuie sa rezolv ceva IMPORTANT ,nu mananc mai deloc pentru ca "nu intra".
De ceva vreme nu mai am stresuri(o fi rau, o fi bine...:D),insa pana la urma...mai bine plinuta si nestresata decat sa am pe cap probleme ...VOI CE ZICETI?poop!:-*

Slabuta 31 aug 2009 12:49:05

Re: Stresul slabeste sau ingrasa?
 
Citat:

Anterior postat de onys (Post 23353)
Pe mine stresul ma slabeste...adik atunci cand trebuie sa rezolv ceva IMPORTANT ,nu mananc mai deloc pentru ca "nu intra".
De ceva vreme nu mai am stresuri(o fi rau, o fi bine...:D),insa pana la urma...mai bine plinuta si nestresata decat sa am pe cap probleme ...VOI CE ZICETI?poop!:-*

Eu zic ca cel mai bine e la mijlocul :D
Si slabuta si nestresata :D

alina_neamt 01 sep 2009 17:54:33

Re: Stresul slabeste sau ingrasa?
 
da ingrasa...eu intr-o saptamana am pus 3kg-4kg..........:(( ......iar acum sunt fff dezamagita ca duminica am o nunta la care trebuie sa merg si......supriza.........inchei cu forta rochia :-s .......da.........asa ca....e urat.....si sunt dispertaaaaaaaaaaa..............:((

Slabuta 01 sep 2009 19:27:30

Re: Stresul slabeste sau ingrasa?
 
Citat:

Anterior postat de alina_neamt (Post 23864)
da ingrasa...eu intr-o saptamana am pus 3kg-4kg..........:(( ......iar acum sunt fff dezamagita ca duminica am o nunta la care trebuie sa merg si......supriza.........inchei cu forta rochia :-s .......da.........asa ca....e urat.....si sunt dispertaaaaaaaaaaa..............:((

ce aiurea Alina :(
imi pare rau pentru tine.
mananca mai lejer saptamana asta relaxeaza-te, fa o baie calda, bea o apa plata cu lamaie, sa vezi ce te relaxeaza :)

alina_neamt 02 sep 2009 13:42:21

Re: Stresul slabeste sau ingrasa?
 
mulumesc pt sfaturi slabuta!! dar din pacate nu e chiar asa de usor pt ca am niste probleme care se pare ca nu se mai termina... ~X( ...
am incercat sa mananc mai putin dar am o durere de cap ingrozitoare.......si necazurile pe care le am...

Slabuta 02 sep 2009 13:44:52

Re: Stresul slabeste sau ingrasa?
 
Citat:

Anterior postat de alina_neamt (Post 24329)
mulumesc pt sfaturi slabuta!! dar din pacate nu e chiar asa de usor pt ca am niste probleme care se pare ca nu se mai termina... ~X( ...
am incercat sa mananc mai putin dar am o durere de cap ingrozitoare.......si necazurile pe care le am...

Sper sa nu ma crezi indiscreta, daca nu vrei (adica nu poti) nu raspunde...
Sunt probleme de dragoste? daca da, uneori nu trebuie sa faci nimic si trec de la sine, timpul este cel mai bun leac, el le aranjeaza pe toate la locurile lor :)

alina_neamt 05 sep 2009 08:46:02

Re: Stresul slabeste sau ingrasa?
 
probleme in dragoste??? :-/ nici vorba.......multumesc domnului ca am o relatie asa cum mi-am dorit...mai mult m-a si cerut de sotie si la anul, in august, facem nunta.......
sunt niste probleme in familie :( se vor rezolva ele.......dar,....
maine trebuie sa merg la nunta....se pare ca rochia ma incape #:-s asa cu chiu cu vai....


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:22:32.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO