forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Retete Dieta Atkins - Faza II, Pierderea in greutate (http://forum.slabute.ro/retete-dieta-atkins-faza-ii-pierderea-greutate/)
-   -   Chiftele coapte Atkins faza II (http://forum.slabute.ro/retete-dieta-atkins-faza-ii-pierderea-greutate/chiftele-coapte-atkins-faza-ii-9449.html)

rozica1965 22 iun 2011 14:06:48

Re: Chiftele coapte Atkins faza II
 
Citat:

Anterior postat de Creizilup (Post 697223)
Nu, eu am inceput sa slabesc inainte sa ma apuc de Atkins...data nu e setata corect cred. Cu Atkins am slabit pana acum 3.7 kg. In aproape o luna.

Auuuuuuuu,mamaaaaaaaaaa,ma speriai doar vazandu-ti caloriile zilnice....wowwwwwwww......nici nu avusai curaj sa deschid vre-o zi....:-/:-/:-/

Creizilup 22 iun 2011 14:09:10

Re: Chiftele coapte Atkins faza II
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 697240)
Auuuuuuuu,mamaaaaaaaaaa,ma speriai doar vazandu-ti caloriile zilnice....wowwwwwwww......nici nu avusai curaj sa deschid vre-o zi....:-/:-/:-/

=)) Si...cu toate asteaa... am slabit ! :D
Eu am incercat si numaratul de calorii, sa stii, dar cred ca e o mare teapa. Pentru ca cu cat scazi mai mult numarul caloriilor, organismul reactioneaza la fiecare scadere, dar apoi se obisnuieste si cand cresti din nou numarul caloriilor, kilogramele sunt inapoi! Testat pe mine, din pacate :(

blum 22 iun 2011 14:09:48

Re: Chiftele coapte Atkins faza II
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 697237)
Da mai Floricico,te cred,dar stiu ce o dieta proteica si pe mine ma dor rau oasele si articulatiile.La Dukan,in 4 zile am crezut ca nu ma mai ridic de pe pat....:-/:-/:-/

aici iti dau dreptate. Creizi n-a avut probleme d´astea, deh, copil tanar. da´yo in prima saptamana am crezut k mor de dureri in zona sacrala. mi se facuse frica sa nu fie cumva rinikii. da´a trecut repede. i-am dat ceva magneziu si dusa a fost durerea in 2-3 zile. in schimb soacra-mea, k imi tine companie , are dureri si in ziua de azi. nu pricep de ce n-o lasa mai moale. sapt. viitoare isi face analizele la sange. sunt curioasa cum sta cu colesterolul si toate alea.

rozica1965 22 iun 2011 14:12:22

Re: Chiftele coapte Atkins faza II
 
Citat:

Anterior postat de Creizilup (Post 697246)
=)) Si...cu toate asteaa... am slabit ! :D
Eu am incercat si numaratul de calorii, sa stii, dar cred ca e o mare teapa. Pentru ca cu cat scazi mai mult numarul caloriilor, organismul reactioneaza la fiecare scadere, dar apoi se obisnuieste si cand cresti din nou numarul caloriilor, kilogramele sunt inapoi! Testat pe mine, din pacate :(

Iti spun sincer...cand imi sarira in ochi 1700,1800,2000 chiar ma speriai...avusai o tresarira,parca ma frigea ceva...:)):)):))

Creizilup 22 iun 2011 14:12:58

Re: Chiftele coapte Atkins faza II
 
Citat:

Anterior postat de blum (Post 697248)
aici iti dau dreptate. Creizi n-a avut probleme d´astea, deh, copil tanar. da´yo in prima saptamana am crezut k mor de dureri in zona sacrala. mi se facuse frica sa nu fie cumva rinikii. da´a trecut repede. i-am dat ceva magneziu si dusa a fost durerea in 2-3 zile. in schimb soacra-mea, k imi tine companie , are dureri si in ziua de azi. nu pricep de ce n-o lasa mai moale. sapt. viitoare isi face analizele la sange. sunt curioasa cum sta cu colesterolul si toate alea.

:D Nu e mare diferenta de varsta dintre noi, nu esti asa batrana cum tii neaparat sa te consideri :P

Creizilup 22 iun 2011 14:13:47

Re: Chiftele coapte Atkins faza II
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 697254)
Iti spun sincer...cand imi sarira in ochi 1700,1800,2000 chiar ma speriai...avusai o tresarira,parca ma frigea ceva...:)):)):))

Pentru un om sanatos 2000 de kcal nu e nimic anormal. Pentru unul care numara calorii, este cu siguranta.

blum 22 iun 2011 14:13:49

Re: Chiftele coapte Atkins faza II
 
fetele, mai vorbim deseara, eu ma intorc la lucru k oficial am fugit pana la wc :))

Creizilup 22 iun 2011 14:14:55

Re: Chiftele coapte Atkins faza II
 
Citat:

Anterior postat de blum (Post 697259)
fetele, mai vorbim deseara, eu ma intorc la lucru k oficial am fugit pana la wc :))

Asa, asa, bine ca te hidratezi ;))

Tina 22 iun 2011 14:16:54

Re: Chiftele coapte Atkins faza II
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 697237)
Da mai Floricico,te cred,dar stiu ce o dieta proteica si pe mine ma dor rau oasele si articulatiile.La Dukan,in 4 zile am crezut ca nu ma mai ridic de pe pat....:-/:-/:-/

Atkins NU e proteica, in nici un caz! Cu dietele proteice iti inveti corpul sa tina de grasime, sa manance din muschi.
Cu dietele ketogenice, unde accentul e grasimea (aha, aia de care ne ferim:)) iti inveti corpul sa arda din propria grasime... daca vrei cui pe cui se scoate!
Deci ideea e sa ai mai multa grasime decat proteine/zi

rozica1965 22 iun 2011 14:18:58

Re: Chiftele coapte Atkins faza II
 
Citat:

Anterior postat de Creizilup (Post 697256)
:D Nu e mare diferenta de varsta dintre noi, nu esti asa batrana cum tii neaparat sa te consideri :P

Lupitzo,tu cati ani ai mama?...20 si cat?


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:35:02.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO