View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 11 mai 2012, 18:59:03
Creatsa's Avatar
Creatsa Creatsa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 sep 2011
Locaţie: Brasov, Romania
Dieta: Alimentatie sanatoasa + Sport
Date: 170cm, 76.9kg
Mesaje: 2.496
Aprecieri acordate: 571
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 251 mesaje
Implicit Jurnal Creatsa - A new meee

Dear jurnarel ,
Am sa iti spun povestea mea ... De cand ma stiu am avut probleme cu greutatea,am trecut prin numeroase diete minune dar degeaba..imediat puneam la loc. In noiembrie 2010 slabisem pana la 62-63 de kg...aratam destul de ok...in fine..Au trecut si sarbatorile de iarna ajunsesem la 68 de kg. Pana in ferbruarie 2011 m-am ingrasat pana la 70-71 ,atunci am plecat in franta la iubitul meu..am schimbat total stilul meu de viata,mancam multe dulciuri etc.. in mai cand ne-am intors ajunsesem la superba greutate de 84 de kg ...Am inceput sa mai reduc din cantitatile mele industriale de mancare si din iunie pana in septembrie cand am dat de acest site minunat am slabit pana la 78 . De atunci sunt in continua lupta cu kg
Sper ca nu te-am plictisit cu povestea mea !
Creatsa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2087 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1570 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1313 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]