View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 20 aug 2012, 18:22:52
dienusha's Avatar
dienusha dienusha este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 05 aug 2009
Locaţie: Oradea/Timisoara/Londra, Anglia
Vârsta: 37
Dieta: Alimentatie naturala
Date: 170cm, 66kg
Mesaje: 1.020
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Mireasa si (sper!) gravidutza in 2013!

Buna fetelor!

M-am hotarat, anul 2013 va fi anul meu! Am stabilit data nuntii, iar dupa nunta (poate chiar in luna de miere? ) vom incepe sa "muncim" la un bebe.

Imi doresc sa fiu o mamica responsabila, bine informata si sa aduc pe lume un copil sanatos.
Cu atat mai mult cu cat lucrez cu copii cu diverse afectiuni fizice si psihice, sunt constienta de importanta mediului in care se dezvolta.

Imi doresc un copil dintotdeauna (inca de cand ma jucam cu papusi) dar nu am gasit niciodata momentul potrivit pentru a-l concepe....doar ca de data asta, parca simt ca nu mai pot astepta, ceasul meu biologic ticaie din ce in ce mai repede

Nu sunt tocmai cea mai ordonata/organizata persoana, dar de data asta mi-am facut un mini-plan de alimentatie si pregatire pentru sarcina. Tot ce mai imi trebuie e vointa si putin ajutor din partea voastra.

Asa ca, va invit pe toate la discutii!

cu drag,
Diana
dienusha, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2138 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1621 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1364 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de dienusha; 20 aug 2012 at 18:28:56.
Răspuns cu citat