View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 14 mar 2010, 19:01:49
Dancewithme's Avatar
Dancewithme Dancewithme este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 01 mar 2010
Locaţie: Ploiesti, Romania
Dieta: South Beach-faza I
Date: 170cm, 66kg
Mesaje: 95
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit *~Jurnal Dancewitme-Rina90!~*

Buna fetele! M-am decis sa-mi fac un jurnal , sa mi monitorizez mai usor activitatea asta slabitul
Am aproape 17 ani( fac in mai ) , 1.70 si in jur de 61 -62 kg. Pot spune ca de aproximativ 2 saptamani mananc sanatos , fara paine si dulciuri , incerc sa evit pe cat posibil ; o mare realizare a mea , beau 2l apa/zi:O eu ,care de-abia daca ma atingeam de apa

am tinut 4 zile de disociata:
prima zi lapte
a II -azi fructe
a III-a zi carne
a IV-a zi legume
si deja m-am obisnuit
maine ma cantaresc sa vad cat am dat jos zilele astea
Si m-am hotarat sa continui pe disociat , dar varianta RINA 90 ptr ca mi-e mai simplu , (mai ales ca as manaca toata ziua numai fructe )si vreau sa dau jos kg treptat , sa ma pot mentine pe viitor , sa devina un stil de viata!

-in fiecare seara dupa dus fac masaj (cu o chestiuta cu zimti din lemn care stimuleaza circulatia etc.)in zonele pb: abdomen , coapse( unde am cel mai mare complex ) si bratele
-zilnic beau 500-700 ml ceai verde + 4 feliute de portocala
-2l apa/zi
-evit dulciurile , daca intr-adevar mi-e f pofta , iau o bucatica mica de cioco si imi trece
Ce ma enerveaza cel mai rau este ca intervalul 13-19 nu pot manca ce mi-as propune , ptr ca sunt la scoala... dar o sa reusesc eu cumva , chiar daca voi fii nevoita sa mananc pe la baie sa nu vada ceilalti ca tin regim Nu-mi pasa de ei , cert e ca ma vreau slaba , sa pot porta si eu ce vreau , sa nu ma mai simt complexata...
Ca si sport , practic in week-end dansul intens

15 martie 2010 -inceputul unei noi vieti!
Multumesc ca m-ati acceptat in comunitatea voastra!
voi scrie zilnic meniul sper sa nu am abateri(prea dese )
Dancewithme, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1944 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1427 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]