View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 23 iun 2009, 13:30:24
alessa's Avatar
alessa alessa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 23 iun 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 32
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 14
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile 9 kg in 2 saptamani

Numele meu este Alexandra, sunt noua pe aici si de cand ma stiu sunt intr-o continua cura de slabire.Am 17 ani si multe kilograme de dat jos.Stiu ca nu este bine ceea ce fac dar, am ajuns la concluzia ca nicio cura de slabire nu ma ajuta iar singura solutie a ramas foamea + consumul a 2-3 litri de apa pe zi +1 ora 2 de sport in fiecare zi.Nu mananc decat o singura data pe zi si atunci un fruct sau 2 legume sau ceva branzeturi eventual lactate iar masa mea principala are aproximativ 200 de calorii.In doua saptamani am slabit 9 kilograme adica 4-5 kilograme pe saptamana si mi-am propus ca pana in august sa ajung la greutatea ce mi-o doresc adica 60 de kilograme.Nu ma simt ametita, nu ma doare capul, nu ma doare stomacul dar se pare ca am avut nevoie de foarte multa vointa pentru a ma abtine de la toate bunatatile ce ma inconjoara.Si schimbarile au inceput sa fie foarte vizibile, iar eu sunt din ce in ce mai fericita gandindu-ma ca o sa ajung cum mi-am dorit mereu!
alessa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1792 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1275 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de alessa; 23 iun 2009 at 13:38:48.