View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 13 mai 2014, 23:57:42
denisadaniela's Avatar
denisadaniela denisadaniela este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 dec 2011
Locaţie: ardenno, Italia
Vârsta: 30
Dieta: personalizata
Date: 161cm, 49kg
Mesaje: 61
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Talking Jurnal denisadaniela - Nu multumesc,sunt la dieta!

Da-i Doamne blondei mintea cea de pe urma...
Spunea cineva :" Cel mai usor e sa te lasi de fumat,eu m-am lasat de o mie de ori" si cu mancarea e la fel..
Am salivat ca un caine de un milion de ori la o cupa de inghetata sau la o patratica de ciocolata, am vazut ingeri zburand imprejurul unui platou cu cup-cake-uri,si am auzit-o pe Celine Dion cantandu-le " My heart will go on",dar am fost puternica,am spus "Nu!".. pana am ajuns acasa si-am dat iama in frigider...
E oficial!Sunt o gurmanda..dar nu e vina mea ca sunt o diva in bucatarie( altii au zis ca sunt extraordinara,colosala insa nu va spun ca nu vreau sa ma laud)
Am incercat orice: diete,foame,ceaiuri,pastile,draci ... am trecut prin focurile iadului. Am apelat pana si la reteta traditionala,sport plus dieta,am mancat atata salata incat am capatat o nuanta verzuie,incepusem sa cred ca o sa ma inmultesc prin fotosinteza, dar m-am intors mereu la vechea mea dragoste:dulcele. Asadar inchin pentru voi un pahar de Cola fara zahar...sunt la dieta:*
denisadaniela, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1841 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1324 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de anqutz; 14 mai 2014 at 09:05:59. Motiv: link extern
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui denisadaniela:
mihaela01 (07 iun 2014), stripmymind (15 iun 2014)