View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 26 iun 2010, 12:22:49
Blondinna's Avatar
Blondinna Blondinna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 26 ian 2010
Locaţie: Huedin, Romania
Vârsta: 31
Dieta: dieta personalizata
Date: 152cm, 61kg
Mesaje: 52
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Red face Vreau sa am o silueta frumoasa :)- Jurnal Blondinna

Buna fetelor M-am hotarat sa am si eu un jurnal de slabit, pt k de cateva zile sunt la dieta si sper k in acest fel sa-mi fie mai usor sa-mi monitorizez progresele. M-a numesc Anda, am 17 ani si de cand ma tin minte am fost plinuta. Cam de prin cls a 4-a am inceput sa devin costienta de felul in care arat, observam k sunt diferita de celelalte fete, astfel k doi ani mai tarziu au inceput sa apara si vorbele urate si jignirile. Nu putine ori au fost situatiile knd veneam acasa si incepeam sa plang, pt k eram acostata pe strada de diferite persoane necunoscute care strigau dupa mine .. "graso, nu vezi cat esti?" sau vorbe urate de acest gen. De prin clasa a 6-a, a 7-a am inceput sa tin primele diete, dar fara prea mari reusite. Singurele rezultate mai vizibile le-am avut intr-o vara, cand am venit la bunici si bunica mea m-a ajutat sa aleg alimente mai dietetice si m-a invatat cum sa le combin. Asta, plus gimnastica facuta dupa capul meu seara, am reusit sa slabesc cam 3 kilograme. Dar tot eram prea plinuta pt varsta si inaltimea mea. Diete peste diete, tentative de slabit , toate au trecut rapid, fara sa lase prea mari rezultate in urma. Tin minte k , de vreo 3 ani incoace, cand urmeaza vara, imi spun .... "vara asta o sa fiu frumoasa pe plaja" dar ce credeti? Nu am reusit niciodata. Odata ce am inaintat in varsta, am inceput sa vad lucrurile altfel si acum vreau sa slabesc in primul rand pentru sanatatea mea. Apoi binenteles, pentru a ma simti bine in pielea mea. De cand ma stiu sunt timida din aceasta cauza si sper k acest lucru sa se amelioreze odata ce ma voi simti mai bine cu mine insami. Anul acesta am avut un soc, ceva ce m-a facut sa iau treaba serios in maini si sa incep sa fac CEVA pt mine. In ianuarie, anul acesta, urma sa merg la majoratul unei bune prietene. In acea zi, in timp ce ma pregateam, abia am gasit ceva ce sa-mi vina bine. Toate hainele crapau pe mine, nimic nu imi venea bine, parca imi scoteau si mai tare in evidenta picioarele groase si burta. Atunci am facut o "criza", am inceput sa plang, am fost fff deprimata si m-am hotarat. GATA, asa nu se mai poate. Si incet incet am inceput sa reduc mancarea cat de cat, pt k eram hotarata sa iau totul pas cu pas. Ma convinsesem k dietele rapide nu au nici un efect de durata. astfel k din februarie am si inceput sa fac sport, m-am inscris in comunitatea voastra si am fost fericita k imi gasisem pe net niste vidoclipuri cu antrenamente intregi. Situatia era critica pt k eu ajunsesem sa am cea mai mare greutate din viata mea : aproape 62 de kg. Care la 1.52 ai mei, credeti-ma, se vedeau extrem de tare. Asa cum orice kg in plus se observa f rpd, deoarece sunt atat de scunda. Am inceput sa ma descurc tot mai bine cu dieta si cu sportul, si in 3 sapt am ajuns la 57.5 kg eram foarte multumita de mine, dar s-a intamplat sa intervina mai multe evenimente care m-au oprit din activitate. apoi au urmat Pastele, iar dupa o saptamana petrecuta pe prietenul meu, am venit acasa cu 1 kg in plus. De atunci pana acum am tot incercat sa imi revin, sa reincep, dar nu stiu din ce motive , nu am putut. nu mi-am gasit nicicum motivatia