View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 11 iul 2010, 08:32:57
sabbynna's Avatar
sabbynna sabbynna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 15 iun 2010
Locaţie: Floresti, Moldova
Vârsta: 32
Date: 160cm, 54kg
Mesaje: 6
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Slabitul este o manie pentru mine

buna, am si eu o problema ce ma framinta si-mi roade sufletul si nervii de acum de 3-4 ani,timp de aceasta perioada ,am inceput sa ma lupt cu kg in plus.Dar acu inteleg care e problema si am nevoie de ajutor pt a putea incepe o viata noua. Tineam diete extreme,mai nu mincam nimic, cu un an in urma o luna intreaga am baut doar ceai fara zahar ,apa si ... atit. Infometarea imi aducea rezultatele pe care le doream, insa odata ce " ma scapam" iar la dulce si prajituri kg veneau inapoi. Am ajuns la aceea ca mincam mere sau alte fructe dulci si ma ingrasam.Acum balansez intre 54-55kg, nu pot sa incep o alimentatie sanatoasa,tot zic ca de luni,dar apare vreo sarbatoare si nu pot sa renunt la ceva dulce.nu sunt obsedata de carne sau de mincare grasa,doar dulcele e obsesia mea.cind maninc ma simt fericita,apoi urmeaza o depresie cu dureri de cap si multe lacrimi,din cauza kg care s-au intors.Visul meu este sa slabesc 7kg,aceasta o fac pt mine,caci cei din jur imi spun ca arat bine.Iubitul meu imi zice sa las dietele ca-mi pierd sanatatea,dar credca voi ma intelegeti ce inseamna atunci cind nu esti increzuta in tine,nu vrei sa iesi din casa caci haiele pe care vrei sa le imbraci nu ti se potrivesc acum. Am motivare,dar mai am si o bunatate de mama,care gateste in fiece zi bucate alese si e imposibil sa nu maninci.Azi e duminica ,vreau de mine sa incep o viata noua ,si pina in septembrie sa scap de kg in plus ,dar deja nu cu metode ca pina acum. Rabdare doar imi trebuie ,caci tarie de caracter am.Va rog sa ma sfatuiti,caci in aceasta perioada sunt diperata si un sprijin nu mi-ar strica.Va multumesc......
sabbynna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1466 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 949 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 175 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 11 iul 2010 at 13:05:13.
Răspuns cu citat