View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 11 iul 2010, 15:33:26
LarisaLali's Avatar
LarisaLali LarisaLali este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iun 2010
Locaţie: Satu Mare, Romania
Vârsta: 34
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 42
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal LarisaLali

In primul rand Buna tuturor

Am decis sa imi creez propriul jurnal unde sa va povestesc cat de bine imi merge dieta ori cate greseli fac. Am inceput dieta de la 61kg prin infometare si am reusit sa slabesc 4 kg. Stiu ca nu este bine de aceea am decis sa ma axez pe o dieta sanatoasa, sa incep sa fac sport deoarece singurul sport care il practic e plimbarea.
Acum 3 zile m-am hotarat sa tin o dieta disociata si am ajuns sa tin o dieta hipocalorica. Acum optez din nou pt una disociata. Ideea ca mi se pare mai usoara cea hipocalorica deoarece pot manca ce vreau, normal fara dulciuri prajeli etc., insa daca vreau pot sa ma abtin si sa mananc doar un fel de mancare pe zi. Cand sunt la dieta hipocalorica simt ca nu tin nicio dieta, deci in concluzie simt ca nu slabesc. Nu imi doresc sa slabesc cele 7 kilograme in 7 zile fiindca vreau sa slabesc frumos pentru ca deja am niste vergeturi, dar totusi imi doresc ca dupa o saptamana macar un kilogram doua sa dau jos sa reusesc sa ma ambitionez. Acum va cer sfatul voua deoarece poate ca nu gandesc bine.
P.S Am gasit aici o gramada de retete dietetice si suna foarte bine nu stiu care sa o fac mai repede
V-am pupat