View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 12 oct 2010, 20:26:12
gorganmadalina's Avatar
gorganmadalina gorganmadalina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 02 sep 2009
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Monti-faza I
Date: 150cm, 52kg
Mesaje: 103
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal Madalina - Azi slabuta...maine la fel?!

Prima pg a jurnalului meu...dar nu prima zi in aceasta comunitate.
Intrebarea care imi tot bantuie prin cap de ceva vreme este: 'De ce m-am ingrashat pe parcursul vacantei??'
Raspunsul tipic la aceasta intrebare deja il cunosc foarte bine : pe parcursul vacantei ne relaxam complet si lasam la o parte si grija pentru ceea ce mancam si in special grija pentru cat mancam.De aceea ne ingrasam pe parcursul vacantei/concediului.
Eu totusi is putin nemultumita de acest raspuns.Ma gandsc numai la cat m-am straduit sa slabesc pentru ca dupa ,intr-o luna,sa pun la loc aproximativ acelasi numar de kg pe care le-am dat jos.

Acum am inceput din nou sa mananc saanatos si cumpatat ca sa slabesc,Plus ca am mai adaugat un element la planul meu: SPORTUL.
Acum,pe langa ca trag de pe urma kg in plus...mai am o mica buba.Regimul merge sooper timp de o saptamana si dupa...intr-o zi....o dau in bara.Manac haotic si mai mult decat ar trebui , chiar poate si ce nu ar trebui , iar la sfarsitul zilei incep sa ma simt vinovata ca am cedat tenatiilor.Se zice ca de la o abatere nu te ingrasi..dar faptul ca ma simt eu aiurea este inevitabil,
Cum facem fatza tentatiilor/poftelor??