View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 13 oct 2010, 20:12:47
ella 78's Avatar
ella 78 ella 78 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 01 oct 2010
Locaţie: Neamt- verona, Italia
Vârsta: 45
Dieta: Monty
Date: 165cm, 89.6kg
Mesaje: 3.781
Aprecieri acordate: 159
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 92 mesaje
Post Vreau sa port iar toti blugii din dulap - Jurnal Ella 78

Sunt doua saptamini de cind am descoperit ”slabute.ro”.In tot acest timp am tot citit povestile voastre de ”slabit”(viata) si pot spune cu mina pe inima ca sunteti cel mai grozav grup de prietene.Vreau si eu sa fac parte din gasca,vreau si eu sa aiba cine ma certa cind o dau in bara,si incuraja cind nu mai am putere sa dau inainte cine stie pt care motiv existent sau inchipuit.Am tinut zeci de diete care au tinut mai mult sau mai putin,am invatat sa citesc etichetele la ceea ce cumpar(zahar,calorii,etc,etc),mi-am facut provizii da legume congelate si fructe bineinteles,dar ajung la un punct cind nu reusesc sa dau inainte si de-acolo.....dezastru:iar kg care se tot aduna si nu se mai duc,iar dezamagiri si plins pe ascuns de ciuda ca nu imi vine nimic.In prezent mai am doar o pereche de blugi care imi vine,restul sunt pusi deoparte,poate mai slabesc(imi spun mereu),nefacind aproape nimic in sensul asta.Sunt absolut invidioasa pe voi da unda atita forta? Si cum ati reusit sa nu mai mincati dulce(marea mea problema)?Pina sa descopar ca am gastrita, si sa am crizele acelea de stomac am avut o perioada cind nu aveam pofta de mincare si in sinea mea ma bucuram-am pierdut aproape 6-7 kg fara sa fac nimic-.Acum sunt hotarita!!! Am sa slabesc si o sa fiu cuminte(macar de rusine de voi),ma inspirati voi si vointa voastra: si daca voi atit de multe ati reusit eu de ce nu as putea?? Asadar de vineri 15/10/2010 ma voi transforma in alta femeie,una puternica care sa reuseasca ceea ce si-a propus:una SLABUTA. Sper din tot sufletul sa ma ajutati si sper la rindul meu sa ajut pe altele.Pe curind dragele mele