View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 31 oct 2010, 10:18:28
veronicaursu's Avatar
veronicaursu veronicaursu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 31 oct 2010
Locaţie: galati, Romania
Vârsta: 47
Date: 160cm, 69.4kg
Mesaje: 2
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Jurnal Veronicaursu

Buna, fetelor !
Sunt o proaspat inscrisa grasuta aspiranta la titlul de slabuta.Am nevoie de ajutor, caci nu sunt consecventa in a tine diete si programe de sport.Povestea mea pe scurt: Pana sa devin mamica nu am avut niciodata mai mult de 52 kg.Dupa ce am nascut (2006) am ramas la 68 kg.Cand am terminat cu alaptatul aveam 74 kg (2007).Treptat am slabit pana am ajuns la 65 kg, unde am stagnat . In ianuarie (2010) am renuntat la fumat si pana in octombrie am ajuns la 70 kg.
De curand sotul meu a primit un job in afara tarii, care-l tine 6 saptamani departe de noi, cu 2 saptamani acasa. Si cum voi gati numai pentru baietelul meu , m-am gandit ca as putea sa mai reduc din kg si cm.
Prin urmare, consum in special legume, ceva fructe, iaurt, branzeturi si...tarate de grau. Si in plus incerc sa-mi fac timp zilnic pentru ceva miscare(macar 30 min.) -pilates, tae-bo, zumba-dupa starea de spirit.
Deja simt o oarece mica schimbare la bata pantalonilor.Sper din tot sufletul "sa nu ma culc iar pe o ureche". Astept cu nerabdare sfaturi si incurajari si chiar intrebari.
Pe curand !