Subiect: Jurnalul Crissei
View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 20 nov 2010, 16:37:56
crissa17's Avatar
crissa17 crissa17 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 20 nov 2010
Locaţie: Bucuresi, Romania
Vârsta: 32
Dieta: disociata
Date: 170cm, 80kg
Mesaje: 565
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Thumbs up Jurnalul Crissei

Da...odata ce am trecut titlul "jurnal" ar trebui sa ma destainui voua, cititoarelor. Am 19 ani, si am avut zeci de incercari de slabit. spre exemplu intre clasa a 6si a 7-a am tinut o sapt regim am slabit 8 kg, le-am pus la loc. Apoi in vacanta dintre clasa a 8-a si liceu, am tinut un regim dat de nutritionist timp de 2 luni am slabit 12 kg, ma simteam altfel, dar in 3-4 luni am pus la loc plus 1-2 kg. Apoi m-am prostit, adica ba tineam regim cu o colega ba asa si la un moment dat am tinut un regim bazat pe mancaruri sanatoase si nu neaparat sa slabesc rapid ca pana atunci. Plus ca imi tineam evidenta, in fiecare zi scriam ce mancam si cat timp faceamm sport si cat slabeam 1 pe sapt. Am slabit vreo 8 kg si atunci, binenteles k le-am pus la loc. Si in clasa a 12-a prin octombrie, am vb cu o colega si ne-am luat niste pastile, cica o sa slabim cu ele, o prostie, nu o sa dau nume sa nu se zica dupaia k fac reclama. Foarte bine, ne-am intalnit cu un om, i-am dat banii ne-a dat pastilele. Am luat pastilele, aveam insomnii si ne era sete MEREU. Foarte bine, eu am slabit 5 kg pr mea vreo 7-8, bine. Si dupa cateva luni eu aveam mai mult, deja incetasem sa le iau, aveam cu 7 kg in plus adik am pus la loc alea 5 kg plus inca 3 si pr mea la fel. Asa ca efectu binecunoscut yo-yo si alte kg BONUS. Si de la 70 cat aveam in clasa a 10 acum am 85, din cauza atator diete esuate, ba am dat ba am pus...as vrea daca e cineva dispusa, sa colaboram in alea slabitului, cum ar fi sa slabim impreuna, sa vb sa fim alaturi una de cealalta in chestia asta. Va pup :*:*
crissa17, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1177 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 20 nov 2010 at 23:08:31. Motiv: Schimb de date interzis sub 1000 mesaje.