View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 11 ian 2011, 11:43:03
OtiliaIon's Avatar
OtiliaIon OtiliaIon este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 29 mai 2010
Locaţie: Ilfov - Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Invat sa-mi controlez greutatea
Date: 170cm, 90kg
Mesaje: 513
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 2 mesaje
Implicit Ati putea avea o relatie cu un barbat cu o dizabilitate?

Cred ca multi nu ne vedem in stare sa avem o astfel de relatie. Cu toate ca o clipa de neatentie ne-ar putea arunca in situatia unei persoane cu dizabilitati.. si atunci, oare nu am avea si noi nevoie de iubire?

Voi sunteti deschise spre astfel de relatii? Ati ramane langa cel pe care-l iubiti acum daca maine i s-ar intampla un accident in urma caruia si-ar pierde un brat sau ar ramane intr-un carucior?

Cred ca e nevoie de aceasta deschidere si din alt motiv.. fiindca suntem femei si am putea da nastere unui copil imperfect, cu strabism au alta dizablitate si-atunci cum il putem noi invata ca in viata poate primi dragoste?

Mi se pare uimitoare dragostea dintre o persoana cu dizabilitati si una fara. Cred ca iti trebuie multa putere sa poti sa treci peste ce spune sau stiii ca gandeste lumea. Voi ce credeti?
__________________
Jurnalul meu

Cineva, undeva, cauta o persoana exact ca tine.
OtiliaIon, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
OtiliaIon, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2502 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1985 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1728 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat