View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 13 nov 2009, 14:33:05
madaEM's Avatar
madaEM madaEM este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 11 oct 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 33
Date: 160cm, 47kg
Mesaje: 2.841
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit O scurtă poveste despre POLITICĂ

O scurtă poveste despre POLITICĂ :

Într-o zi, un important şef de partid politic a fost accidentat de un camion şi a murit. Sufletul său s-a ridicat la cer (probabil dintr-o eroare)şi iată-l faţă în faţă cu Sfântu’ Petru..


Bine ai venit în Rai! zice Sfântua€’ Petru Vezi tu, foarte rar un politician de talia ta ajunge aici şi nu prea ştim ce să facem cu tine…
Dar, vom face aşa: vei petrece o zi în Iad, apoi una în Rai, şi-ţi vom permite să alegi locul unde să-ţi petreci eternitatea.
N-au trecut decât câteva clipe şi omul nostru s-a şi trezit în iad.Dar ce vedea nu-i venea să creadă


politicianului îi plăcea …


îi plăcea chiar foarte mult…

A fost atât de încântat, că nici nu şi-a dat seamă, când a trecut o zi şi a venit timpul să se întoarcă în Rai.


În doar câteva clipe s-a ridicat la cer şi a ajuns…

A fost întâmpinat cu căldură , totul în jur era liniştit , se auzea o muzică divină Omul politic (fără scrupule, bine-nţeles), a petrecut următoarele ore de pe un norişor pe altul, atingând harpă şi cântând.

Cele 24 de ore au zburat, iar Sfântu’€™ Petru a venit:
-Ai petrecut o zi în Iad şi una în Rai, acum e momentul să alegi! Omul s-a gândit un moment, apoi a spus:
-Raiul este frumos, dar cred că mai bine m-aş simţi în Iad
-Bine spuse Sfântu’ Petru şi l-a coborât imediat în infern…

Însă ce-a văzut acum era de-a dreptul înspăimântător

Înconjurat de flăcări, înebunit de spaimă a strigăt după ajutor

Într-o clipă a apărut un drăcuşor
-Nu înţeleg, -bâigui politicianul- ieri am fost aici şi erau femei frumoase, teren de golf, am mâncat bunătăţi şi ne-am distrat de minune…. şi…şi…acum?
Drăcuşorul zâmbi şi zise:

IERI ERAM ÎN CAMPANIE ELECTORALĂ!
AZI AI VOTAT !


sper sa va placa bancul..ca tot suntem in campanie
__________________
AI GRIJA E DOAR MINTEA TA! O POTI SCHIMBA CAND VREI TU!”
Răspuns cu citat