View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 08 dec 2009, 22:41:48
je.suis's Avatar
je.suis je.suis este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 08 dec 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Dieta: De maine incep regimul disociat 1+1+1+1.
Date: 165cm, 63.5kg
Mesaje: 6
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Lightbulb Jurnal "Je suis..."

Salutare si buna seara . Am aproape 18 ani(165-166 cm si 67-68 kg) si peste foarte putin timp o sa mi serbez majoratul:abia astept .Sa va povestesc putin despre mine : acum 2 ani si jumatate aveam 64 kg si m.am decis sa ma apuc de un regim nu tineam o cura anume ci pur si simplu mancam mai sanatos,renuntasem la sucuri,la paine,la dulciuri timp de 3 luni + tae-bo de luni pana vineri si am slabit 10 kg. Apoi am facut mentinere cat de cat dar din cauza faptului ca sunt solicitata la scoala si ca invat am pus in 2 ani la loc plus 4 kg deci acum am 68 kg.
Si vroiam sa va intreb daca ar fi bine sa ma apuc de maine de regimul disociat pentru ca as vrea sa slabesc 10 kg ... dar nu intr o luna pentru ca stiu ca nu e posibil.. treptat . Vreau sa ma apuc de acest regim 1 zi fructe 1 zi lactate 1 zi legume 1 zi carne .. Ce parere aveti ?
Eu ma simt inferioara am ajuns intr un stadiu in care nu ma mai simt deloc bine in pielea mea si e foarte aiurea ..
je.suis, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1617 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1100 kcal/zi. Pentru a slăbi 4-5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 584 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]