View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 05 mar 2011, 19:59:27
any_268268's Avatar
any_268268 any_268268 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 27 apr 2009
Locaţie: tgv, Romania
Vârsta: 40
Dieta: nu urmez dieta ci ma alimentez sanatos
Date: 167cm, 53kg
Mesaje: 135
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Interpretare analize

buna ziua!va rog sa ma ajutati cu interpretarea urmatoarelor analize:
ANALIZE:

HEMOGRAMA:
HEMATII:3,57 mil/mm cub
HEMOGLOBINA:10,8 g%
HEMATOCRIT:32,57%
H.E.M.:30,3
C.H.E.M.:33,2 g%
V.E.M.:91 fl
TROMBOCITE:156000/mm cub
LEUCOGRAMA:
LEUCOCITE:6480/mm cub
BAZOFILE:LY:17,6%
LIMFOCITE:MI:5,5%
MONOCITE:GR:76,9%
ALTE ANALIZE HEMATOLOGICE:
VSH:25 mm/h
FIBRINOGEN:386mg%
BIL.TOT.:SUB 1 mg/dl
CRP:NEGATIV
CHOLESTEROL:160mg/dl
FIER:152
CREA:0,72 mg/dl
GLUC:76mg/dl
Precizez ca de o luna si ceva am dureri de cap declansate pe fond de suprasolicitare intelectuala la serv,sunt contabila,cefalee migrenoasa este diagnosticul doctorului neurolog.Acesta mi-a dat tratament cu pramistar,actovegin,cavinton forte si alte paastile care nu mi-au mers:arcoxia,frontin...mi-am facut si radiografie si e ok,am rezlovat si cu o plomba care imi facea probleme de cateva zile:mai exact,la o zi dupa radiografie s-a declansat si aceasta problema,plomba era metalica,veche de 2-3 ani si corpul a inceput s-o respinga abia acum...credeam ca e vb de abcces ca se umflase gingia...dupa 3 zile am fost iar la neurolog si mi-a spus ca e posibil sa se fi dus durerea la sinusuri....ieri am facut si rmn si astept rezultatul sapt viitoare...luni ma duc la hematolo0gie si endocrine in buc pt ca am si ceva probleme cu glanda tiroida...ma simt rau si acum...obosesc,sunt palida...va rog ajutati-ma cu o parere...multumesc!
any_268268, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1884 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1367 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1110 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat