View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 11 dec 2009, 20:31:51
fishalexe's Avatar
fishalexe fishalexe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 11 dec 2009
Locaţie: Comanesti, Romania
Vârsta: 32
Date: 170cm, 70kg
Mesaje: 1
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Lightbulb Vreau sa ma descarc!

Hello fetelor!Numele meu este Alexe am 18 ani si vreau sa va spun povestea mea.De cand ma stiu am fost un om mai plinut si mereu m-am luptat cu kilogramele in plus.Anul acesta dupa ce am terminat clasa XI-a in luna iunie am inceput sa iau reductil(mi-a zis o prietena ca stia pe cineva care a slabit foarte mult cu reductil).Am luat timp de 3 luni iar in tot timpul acesta nu am mancat aproape deloc(doar fructe) si am baut foaaarte multa apa iar ca sport am alergat(vro 2 saptamani parca), am facut cate o ora de pedalat pe bicicleta statica(dar nu zilnic, cand aveam chef) si cateva abdomene(la fel, nu zilnic, cand aveam chef).La sfarsitul lui iunie cand m-am apucat de "dieta" aveam 94 de kg dar imi dadeai in jur de 75 de kg.In luna septembrie dupa ce am terminat cu reductilul aveam 59-60 de kg.Am slabit deci 34-35 de kg.Va dati seama ca am socat pe absolut toata lumea(unii ma intrebau daca nu mai am vreo sora geamana).Luna septembrie am tinut-o la fel cu..foame(am bagat niste piept de pui cam o feliuta pe zi) iar din octombrie si pana acum am mancat haotic(am inceput sa mananc doar porcarii, sport deloc) si m-am ingrasat 7 kg care se vad.Dupa slabire am fost felicitata, si aveam un sentiment de incredere in mine si ma simteam bine!Acum insa a inceput toatra lumea sa imi zica ca m-am ingrasat si ca ma ingras pe zi ce trece si increderea mea s-a cam dus toata.Am prietene care ma ademenesc zilnic cu bunatati si ma roaga sa mananc si nu stiu daca ma credeti dar nu mai pot sa rezist.Am ajuns sa imi fie sila de aproape orice fel de mancare.Mi-e rusine sa ies pe strada si sa indur privirile si vocile din jur care mi zic: te-ai ingrasat!Ai inceput sa te ingrasi!De azi am inceput-o iar cu foamea si sportul.Prima zi a decurs ok(am mancat vro 7 mere micute) si sper ca pana dupa vacanta sa slabesc cele 10 kg care ma chinuie.Stiu ca nu e bine ce am facut, ce fac si totul dar eu daca mananc ma ingras iar foamea e singura solutie care da randament.Dupa ce am slabit eram foarte anemica, imi cadea parul groaznic de mult iar de cand am inceput sa mananc (de 2 luni) parul nu-mi mai cade si ma simt chiar ok, dar cel mai deranjanti sunt oamenii din jurul meu(tot ei m-au facut sa slabesc, pentru ca ma saturasem de atatea jigniri).
fishalexe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2238 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1721 kcal/zi. Pentru a slăbi 10-12 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -345 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de fishalexe; 11 dec 2009 at 20:39:21.
Răspuns cu citat