View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 19 dec 2009, 20:52:13
lolo91's Avatar
lolo91 lolo91 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 19 dec 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: south beach
Date: 164cm, 53.5kg
Mesaje: 34
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Exclamation Nu ma dau batuta!!!

Salutare tuturor slabutelor! Am vazut k multe dintre voi au inceput un jurnal si m-am hotarat si eu ..poate ma va ajuta si poate voi rezolva problema pt totdeauna...
Sunt oarecum disperata...Am 1,64 si 55.5 kg....doar k aceste nesuferite de kg nu par asa de mult ..doar daka sunt inghesuite in anumite locuri: problema mea...coapsele, soldurile si abdomenul inferior...in rest nici nu se putea mai bine....am tinut diete si diete si cnd ma opream le puneam la loc....in 3 ani am ajuns de la 48 la 56 de kg.....groaznic....de o saptamana am inceput dieta south beach....o tin 99% k la carte, consum zilnic 1000-1200 kcal si fac de 3 ori pe sapt abdomene si 30 de minute de spinning ...dieta promite in doua saptamani pana la 7 kg in -....la mine intr-o saptamana jumate de kg si nici ala ....chiar nu stiu ce sa mai fac si anul asta e un an important ( BAC, Admitere) si deci stresul e in floare.....nu stiu ce sa ma fac mai ales knd imaginea asupra corpului meu e una groaznik...mai ales knd pun hainele pe mine sau ma uit in oglinda....dak ma puteti ajuta cu ceva sfaturi v-as fi recunoscatoare
lolo91, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2023 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1506 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1249 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]