View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 07 iul 2011, 21:45:16
Babyb's Avatar
Babyb Babyb este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 25 sep 2010
Locaţie: Targu Lapus, Romania
Vârsta: 30
Date: 171cm, 70kg
Mesaje: 30
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Unhappy Relatie dificila cu mama

Buna.As vrea sa va multumesc ca existati,citesc zilnic acest forum desi nu prea postez,insa faceti parte din viata mea.Azi...vreau sa apelez la voi pentru ca am nevoie de un sfat...Multe dintre voi poate o sa credeti ca sunt destul de mare ca sa iau o decizie(am 17 ani) insa intr-o situatie de asta...chiar e complicat sa faci lucrul corect.Problema mea e relatia tensionata pe care o am cu mama mea...desi o sa spuneti ca multi adolescenti sustin asta,dar ea chiar vrea sa imi distruga toata increderea in mine...tot timpul imi spune ,,vai ce urata esti,,;,,ce grasa esti,,;,,nu stiu cum dintr-o femeie ca mine a iesit asa o uratanie,,...cand ma imbrac imi zice ,,oricat de mult te-ai aranja tot o grasa si o urata ramai,,...insa,problema mea e urmatoarea...de 2 saptamani am aflat ca ea are o relatie cu un barbat...tatal meu e plecat in strainatate pentru 2 luni,iar in tot acest timp...din cate vad...ea petrece cu un altul...parintii mei au stat despartiti pentru o perioada iar atunci mama a inceput sa lipseasca de acasa cu noptile,sa nu reusesc sa dau de ea si lucruri de astea...ai mei s-au impacat...si o vreme lucrurile au mers bine...dar acum vad ca ea totusi are pe altcineva...ganditiva cum m-am simtit eu cand am aflat acest lucru?!pana acum nu am spus la nimeni,nici macar ei nu i-am spus nimic...nu am cu cine sa vorbesc...e un subiect destul de dificil pentru mine...puteti sa radeti ca am scris toate astea pe internet,insa am nevoie de un sfat...uneori,cand striga la mine ca sunt urata sau ma jigneste imi vine sa ii spun in fata ca stiu tot...dar incerc sa ma controlez...tatal meu o respecta foarte mult...momentan nu stiu ce sa fac...dar faptul ca stiu ce face ma doare foarte tare...as fi foarte recunoscatoare daca ati putea sa imi dati un sfat!
Babyb, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2007 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1490 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 974 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat