View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 26 mar 2014, 10:51:45
Axenya's Avatar
Axenya Axenya este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 ian 2012
Locaţie: Iasi, Romania
Date: 165cm, 83.2kg
Mesaje: 307
Aprecieri acordate: 250
Am fost apreciat(a) de 251 ori in 158 mesaje
Implicit Re: jurnalul meu Otilia: nunta MAI 2015 - 50kg

Buna Otilia, vine ai revenit. Succes cu dieta! Incerca sa mananci mai mult dimineata.citisem undeva cum ca daca nu mancam suficient in primele 90 de min de la trezire, metabolismul nostru intra in alerta cum ca e flamand, drept urmare seara mancam prea mult ptr ca ne este foame. Eu am avut foarte multe tentative de a tine diete, acum cativa ani reusisem sa slabesc mult, dar lenea si mutarea impreuna cu partenerul meu m-a costat cu acumularea kiogramelor date jos. Acum nu mai vreau sa ma infometez si sa tin diete stricte. Planul meu de bataie- incerc sa mananc nr de cal. Pe care le consuma metabolismul meu si incerc sa fac cat mai multa miscare, merg pe jos- putin dar mai des decat eram obisnuita, ies mai des la bowling, tenis de masa, nu mai merg la magazinul din fata casei si merg 1 statie dus-intors pana la piata.. slabesc foarte incet dar sigur.empatizez situatia cu partenerul tau, si noi am avut un impas asema ator prin toamna si intelg cat de mult afecteaza atentia pentru dieta, dar curaj ! Vei fii o mireasa frumusica, nu dispera, ia-le totul cu calm, va fi bine!
Răspuns cu citat