View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 18 iul 2009, 22:53:29
Daphne's Avatar
Daphne Daphne este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 16 iul 2009
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Al. sanatoasa + sport
Date: 163cm, 53.8kg
Mesaje: 228
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 3 mesaje
Implicit re: Jurnal Daphne - Vreau sa ajung la fosta greutate ce am avut-o pana in februarie 2009!!!

Am incercat sa introduc cateva alimente pe care eu le consum... cum ar fi migdale crude, cafea Iacobs, porumb bonduel si nu au persistat desi mi-a aparut ca s-au inregistrat. Deasemenea nu stiu daca are ros sa introduc midii la aburi.... a trebuit sa spun ca am mancat piept de pui. Gresesc undeva?
As dori mult sa pot inregistra alimentele mele ptr a vedea unde gresesc, adica cate portii de carne alba am pe saptamana, la ce fac excese si sa fie exact cu cal pe care le consum..........
As fi deacord sa dau cuiva un mail pentru a mi le inregistra ... desi sincera doresc eu ptr a putea urma cura de slabiure.
Daphne, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2059 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1542 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1026 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]