View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 26 apr 2010, 00:44:14
VeraT's Avatar
VeraT VeraT este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 21 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Dieta hipocalorica
Date: 175cm, 80kg
Mesaje: 5
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Trebuie sa slabesc 20 kg

Ryela, iti multumesc ca ai dat importanta acestui subiect.Ma simteam destul de singura in lupta cu kilogramele.
Din fericire inca imi pot controla bulimia (slava Domnului!!!)
Am sa va spun ce am facut in ultimele zile cu dieta:
Vineri la micul dejun am mancat un ou fiert si am baut un ceai verde fara zahar;la pranz, un dovlecel fiert(ORIBIL),2 felii de sunca de pui si 100g telemea plus 50g paine dietetica;seara am mancat o ciorbita de peste cu 50g paine dietetica.
Sambata din pacate am cam dat-o in bara pt ca nu m-am putut abtine si am mancat mititei si cartofi prajiti, si...mi-am varat iar degetele pe gat...
Azi, duminica, m-am hotarat sa fiu tare orice s-ar intampla si mi-am facut un program in alimentatie (destul de strict) multumita tie, Ryela. La micul dejun am mancat un iaurt activia mic dejun(200 kcal) si o cafea cu o lingurita de miere; la pranz un mar, iar seara(ora 7) o sarmaluta mica cu 50g paine dietetica. Din pacate mi s-a facut o foame teribila pe la 1 noaptea si am mancat 3 mere medii ... spre mici
Ce sa spun, sunt mandra de mine ca am reusit sa-mi tin degetele departe de gat azi...
Va multumesc mult pt suport; datorita voua vreau sa continui cu dieta (tot timpul ma opream dupa maxim o sapt).
Sper sa ma sustineti si in continuare.Am mare nevoie
VeraT, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2395 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1878 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1104 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat