View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 30 sep 2009, 10:30:03
Extasssy's Avatar
Extasssy Extasssy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 18 mai 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Dieta Hipocalorica 1200-1400 calorii
Date: 162cm, 89.1kg
Mesaje: 2.845
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 20 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Vrei sa afli ceva intreaba-ne!

Citat:
Anterior postat de Raluuca Vezi mesajul
Acest sport il practicam la scoala si sunt obligata sa-l practic macar atunci cand avem orele de educatie fizica.Daca aceasta este cauza nu m-as mai duce la antrenamente dar m-am gandit ca sportul e bun... . Am un program destul de incarcat, cursurile incep la ora 13:00 si se termina la ora 19:00 si nu mai am timp pentru nimic deoarece dimineata invat .
Sportul este foarte foarte bun
Nu renunta la el... si nu renunta la handball... eu am facut in V-VIII handball si apoi am renuntat, si acum regret...

Ce poti tu sa faci, si chiar iti recomand:
  1. asigura-te ca mananci numai mancare sanatoasa
  2. mananca k lumea... preferabil peste 1500-1800 de calorii (tu esti inca in crestere si ai nevoie de vitamine, claciu, proteine, grasimi, etc si banuiesc ca nu vrei sa ai probleme de dezvoltare)
  3. nu face abuz de dulciuri si sucuri
  4. renunta la mancarea de tip fast food si la chipsuri si altele (nu fac deloc bine)
  5. continua cu sportul si in weekend cat mai e frumos afara iesi pe afara sa te plimbi... cate 1-2 ore de mers... Face minuni mersul pe jos...
__________________
Un șir neîntrerupt de mici acte de voință dau un rezultat mare.
Charles Baudelaire

Extasssy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1866 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1349 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1350 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Extasssy; 30 sep 2009 at 10:33:42.
Răspuns cu citat