View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 05 mai 2011, 08:09:15
Whaley's Avatar
Whaley Whaley este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 feb 2011
Locaţie: Jud Alba, Romania
Dieta: Montignac
Date: 176cm, 71kg
Mesaje: 421
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Clatite low-carb din branza light si scortisoara

Nu le-am facut aseara ca nu am avut timp, le-am incercat acum la micul dejun (ideal breakfast, by the way )

Deci: am modificat un pic compozitia, pentru ca barbatu-miu mi-a zis in sictir "tarate sa mananci tu" si si-a luat borcanul de nutella si pachetul de gaufre si le-am facut din 100 g branza grasa Lacteea (care am descoperit ca nu-i asa grasa, are doar 4,5% grasime la 100 g, dar e creamy), 1 ou, 7 g tarate de psyllium, ceva xylitol (dupa gust, nu stiu exact cat) si muulta scortisoara.

Au iesit SUPER (multumesc, Tina, pentru reteta), aproape ca pancake-urile adevarate, singura problema a fost ca am avut proasta inspiratie sa le fac pe rand intr-o tigaie mai mica si intre timp taratele au absorbit lichid si s-a ingrosat compozitia, deci am avut 2 clatite si 2... chiftele Deci sa le faceti repede. Dar merita, sunt chiar bune.

Next step: jeleul de branza de vaci...
__________________
A minute on the lips, forever on the hips!
Jurnalul meu
Whaley, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1942 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1425 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 909 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat