View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 01 sep 2011, 12:07:07
iuanutza's Avatar
iuanutza iuanutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Am ramas placut impresionata Roxii ca la varsta ta, sti atat de multe lucruri despre slabit...felicitari....sa nu uitam si faptul ca si varsta isi pune amprenta, adica eu la 26 de ani nu mai pot sa am pretentia ca metabolismul meu sa arda la fel ca la 18 ani...sti cum e faza?in luna in care am slabit de la 65 la 61 consumam multa lactate, ador telemeaua si iaurturile(de la ele mai am probleme cu constipatia)...consumam activia cu cereale, il ador, insa este cam gras iaurtul asta pt care eu as fi dispusa sa renunt chiar si la ciocolata pt el, il mancam cam de 2 ori pe zi, plus ca , gustarile mele constau din temea si motzarella(inca o delicatese care o ador), la micul dejun mancam la fel ca si la meniul de mai sus, gustare o activia cu cereale, pranz piept de curcan cu o rosie, gustare un mar, cina:iaurt activia, si inca o gustare:fulgi de ovaz cu putina miere de albine...am slabit ce-i drept dar in f mult timp si de la un moment dat am intrat in platou si nu mai puteam iesi nicicum, de aceea am adoptat dieta asta...probabil inainte nici nu le combinam alimentele potrivit, si orele la care le mancam...si sti cum e ? daca vezi ca o dieta iti arata in fiecare zi cate 300-500g mai putin iti da motivatie sa o tii in continuare....INSA...din pacate cam iti taie din energie, te face o leguma, noroc ca eu am avut 3 sapt concediu si m-am si odihnit suficient...pe viitor o sa imi pun in jurnal noile mele meniuri, putin mai consistente decat cel anterior, sa vedem ce evolutie o sa am, plus ca o sa imi fac si un album cu imagini cat mai curand ca sa vad daca vedeti si voi schimbarile...va pup si va astept cu sfaturi cat mai multe
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]