View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 02 dec 2011, 00:21:44
Sand's Avatar
Sand Sand este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Orange County, CA, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 54
Dieta: de tip mediteraneana + sport
Date: 173cm, 79kg
Mesaje: 3.059
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 10 mesaje
Implicit Re: Suportul familiei si al prietenilor in diete.

Citat:
Anterior postat de deadcountess Vezi mesajul
Nu voiam sa merg niciodata la restaurant ca nu stiam cu exactitate cate calorii mi se pun in farfurie.
Asta e tare. Da' chiar e o problema, pe bune. Am comandat acum ceva timp o salata undeva, mancam cu niste amici la pranz pe undeva...si am zis sa-mi aduca dressing-ul langa salata si nu in salata. Ma rog...era o salata de legume crude si cu piept de pui gratar. Si-a notat ala acolo in carnetel si cand mi-a adus salata cucu dressing langa. Era trantit peste salata. Ce sa-i mai zici? Statusem nu stiu cat pana ne-a adus haleala ca era omor de lume.

Dupa aia cand am venit acasa sa ma uit pe internet la calorii, pe site-ul restaurantului ...mi-a cazut fata, cu tot cu dressing salata avea ceva de genul 1000 de calorii. Si nu am mai mancat nimicuta in seara aia. Asa ca te inteleg perfect.

Acum, la subiect. taica-miu s-a ingrasat cam tare in ultimii doi ani, el care era mare sportiv si se mentinea in forma. Arata cam nasol si e si suparat pe chestia asta insa este super pofticios, mananca seara si rupe totul cu multa paine. La haleala e rupere, la dulciuri nici nu se uita.

Cica nu stie ce sa faca sa mai dea jos. Ca parca e mare chestie...i-am zis, mananca jumate' din ce mananci ca nu o sa patesti nimic, nu cazi pe strada. Cand te apuca foamea ca de obicei, pune-ti jumate' in farfurie si salta un pic pe bicla aia (si-au luat bicla stationara!) si da la pedale seara de seara asa un 15 minute amarat acolo.

Toata lumea il sustine dar...stii cum e...nu-l intreaba prea des cat a mai dat jos...ca sa nu-l streseze prea tare. Incet...incet.

L-am amenintat ca in mai cand vin in tara, prima chestie il pun pe cantar si daca nu are sub 95 de Kg. nu mai dormim la ei cat stam acolo, ma duc in alta parte. Acum e cu cuiul bagat. Adanc de tot...ca a promis ca o sa aiba sub 95. Am ajuns teroare psihica.
Răspuns cu citat