Subiect: Jurnal angieee
View Single Post
  #100 (permalink)  
Vechi 28 mar 2013, 13:30:26
emoduck's Avatar
emoduck emoduck este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 feb 2013
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: personalizata - lacto-vegetariana
Date: 167cm, 126kg
Mesaje: 408
Aprecieri acordate: 71
Am fost apreciat(a) de 48 ori in 44 mesaje
Implicit Re: Jurnal angieee

Citat:
Anterior postat de angieee Vezi mesajul
Si eu cred ca trebuie sa mai dau o fuga pe acolo, pt ca zilele astea m-am infometat si acum nu mai am pofta de mancare si trebuie sa-mi reamintesc cat de importanta e alimentatia corecta
Ma bucur mult ca ai reusit sa mananci cum trebuie ieri la MD, azi cum iti merge? Si eu trebuie sa ma ocup mai mult de MD:-S
si azi am reusit sa pap corect desi.. am baut jumatate de litru de apa la doar 20 de minute dupa pranz

Citat:
Anterior postat de angieee Vezi mesajul
Din cate stiu nici fructoza nu e prea ok, cred ca cel mai corect ar fi sa ne luam zaharul din fructe Eu ador fructele uscate, dar consumate in exces nu e prea bine si eu nu ma pot opri din mancat)
Eu as vrea sa ma rezum la cioco cu muult cacao, dar mereu se gaseste altceva mai bun si mai dulce prin casa)
Nu e ok nici fructoza, dar tot e mai buna decat zaharul.
Fructe as manca in prostie dar incerc sa ma controlez, cred totusi ca o sa ma opresc azi la mega sa-mi cumpar ceva fructe uscate si chestii noi de papat.. sunt in perioada de platou si fac reale eforturi ca sa-mi pastrez motivatia.
Ciocolata cu multa cacao nu-mi place asa ca imi cumpar sly sau niste tablete de ciocolata belgiene.
Dulciuri din comert refuz sa mai mananc sunt pline de lucruri nocive si n-are rost sa dau bani aiurea pe ele.
Imi pare rau pentru pierderea ta, stiu ca nu ajuta, dar timpul este un prieten bun. Nu-ti spun ca peste 10 ani n-o sa te doara, dar o sa ajungi sa te gandesti ca este cineva acolo sus care te iubeste si vegheaza asupra ta.

Cum esti azi? Ai combinat corect alimentele?
emoduck, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2340 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1823 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1307 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]