View Single Post
  #100 (permalink)  
Vechi 12 iul 2010, 20:39:33
Fulguta's Avatar
Fulguta Fulguta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03

Citat:
Anterior postat de Carolina Vezi mesajul
Fetelor am ametit de atata alergat intre cele 2 case Nici nu mai stiu ce si unde am citit
Lasa ca trece asa este in prima zi ! Si mie mi-a luat ceva sa raspund si acolo si aici sa ajung la zi ! Ai avut noroc ca nu s-a vb mult azi !
Eu azi am facut-o de oaie, in sensul ca am sarit peste micul dejun, abia am avut timp de o juma' de mar, apoi am luat la 15.00 masa de pranz, fara sa stiu.ca bag in mine o BOMBA de calorii - morcilla se numeste aici alimentul cu pricina.Cica ar exista si pe la noi produs ca asta
Astept sa citesc si deja ma pregatesc sa-ti dau bataie !
Seamana ca prezentare cu caltabosul - e facut numai din orez, sange de porc, ceapa si condimente - bun, zic eu, nu poa' sa aiba sute de calorii. BA ARE! Numai 390 la 100 grame si-am vazut de ce. Am gasit ca printre ingrediente e si untura Eu am mancat la pranz aproape 200 grameSi inainte mai mancam uneori si seara, nici nu ma mira de ce nu slabeam eu Sunt asa de suparata de n-am cuvinte
Bine, faptul ca n-am mai mancat altceva azi, ma situeaza pe la 900 calorii maxim cu tot cu amaratul ala de mar, cina inca n-am luat-o, mi-a trecut si foame si tot. Cred c-o sa copiez de la Emy cina si mai servesc un fruct si 1 pahar cu lapte semi. Si nici sport c-au mai venit si rusii peste mine Cred ca mi i-a trimis Christa
Daaaaaaaa asa sa faci ,dar vezi ca si fructele au multe calorii vezi ce papi,unele fete spun ca nu este bine sa papi seara fructe ! Pe aici pe site citeam !
Sigur Cris ia trimis ce a zis sa nu fiu singura cu ei ia sa-i trimit si la Caro in vizita !

Gata, m-am spovedit. Daca vedeti ca nu apar inseamna ca sindromul e f accentuat si-s cu dansul in sus. Va imbratisez si va trimit pupici fara sclipici azi. Nu mai am
Ce daca te-ai spovedit crezi ca scapi ? Nuuuuu ai mancat ce nu trebuia dar macar nu ai depasit caloriile,dar era mult mai bine sa faci caloriile alea din ceva sanatos ! Dar tu stii asta nu trebuie sa-ti mai spun eu !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]