View Single Post
  #100 (permalink)  
Vechi 21 iun 2011, 11:14:51
monamaria's Avatar
monamaria monamaria este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 27 apr 2010
Locaţie: neamt, Romania
Vârsta: 46
Dieta: rina
Date: 175cm, 96kg
Mesaje: 294
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 21 ori in 5 mesaje
Smile Re: Jurnal mona...cum sa slabesti 30 kg

Buna fetelor....a doua zi din noua mea viata...nu stiu cit o sa dureze...deci dimineata am baut un 3 in 1...nu ma certati dar chiar nu suport alta cafea...si am luat colon help...apoi am mincat o banana si o felie de pepene galben....pt prinz am facut un ghiveci de legume(dovlecei,ceapa,un morcov mic,ardei rosu si verde,2 linguri rase de ulei,o lingurita de delikat si marar fierte in suc de rosii natural) plus un bol mare de salata de varza cu morcov,castraveti si ceapa verde.Din astea voi minca toata ziua ,plus cirese la cina....nu prea iese numarul de calorii(vreo 850)....credeti ca e ok meniul asta pe o zi...adica nu maninc la ore fixe ci atunci cind mi-e foame....si in plus peste 3 litri de apa....imi doresc atit de mult sa slabesc....nu ma mai urc pe cintar pina duminica dimineata cind va fi zi de premiere...un gratar in familie...dar numai cu piept de pui(frigarui si legume pt toti ca sa nu fie tentatii )...si inghetata(dar de aia cu 170 kcal /100gr....va pup si spor la slabit
monamaria, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1999 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 708 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]