View Single Post
  #10038 (permalink)  
Vechi 02 iun 2012, 16:10:52
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Fetelor, ma declar total cucerita de aerobic, de Les Mills!De mult am zis ca incerc sa fac un filmulet din asta dar parca nu ma incumetam, ca nu stiu pasii, ca nu stiu ceAzi iata ca mi-am luat inima in dinti.Am facut Les mills Body attack 62.Vreau sa va spun ca tocmai am atins cerul!O ora a durat antrenamentul dar am simtit ca si cand ar fi trecut 10 min.E foarte alert, e foarte ritmat, muzica e minunata, e vesel,, creste pulsul transpiri, m-am indragostit!Sunt leoarca, ma ustura fata de rau ce m-am rosit, bate inima ca nebuna, muschii se contracta intr-una, in special la picioare dar....sunt happy!!!Merg la dus!Am chef [pana si de serviciu dupa miunatia asta de sport!

Ne auzim de acolo!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]