View Single Post
  #1009 (permalink)  
Vechi 27 apr 2012, 08:24:21
Alynuta's Avatar
Alynuta Alynuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Principii dieta Mihaela Bilic

Citat:
Anterior postat de alynutza_x Vezi mesajul
Si eu am avut azi zi de cantar si mai am 1kg sa ajung la greutatea de pe ticker din pacate am pus vreo 2kg de sarbatori cred... si am avut si o perioada mai naspa...dar imi revin eu oricum e super bine! Sper sa revin joia viitoare cu cel putin greutatea de pe ticker daca nu chiar mai putin
Si ieri am fost si pe lac si am bagat mers alert ca de alergat nu vreau...ca e ciment si am inteles ca nu e indicat...dar chiar si asa eram fleasca deci inseamna ca e bine
sigur ca e bine,orice miscare e buna,si orice kg. pierdut e un motiv de bucurie,caci e muncit din greu
Iti doresc spor la dieta , si joia viitoare sa-ti aduca greutatea dorita
Citat:
Anterior postat de alynutza_x Vezi mesajul
Se pare ca eu am avut mai mult noroc decat voi a fost soare toata ziua...doar ca a batut vantul cam tare...dar asta nu ma oprit sa ies la miscare
De-acum se anunta calduri mari, cred ca ne va fi greu si la miscare, cand ma gandesc ce-oi transpira pe bici,transpiram si pana acum,cred ca ajung de pedalez nud
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat