View Single Post
  #10110 (permalink)  
Vechi 04 iun 2012, 19:45:33
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Iubitele mele, cantarul m-a rasfatat azi dar eu tot nu am scapat de prostul obicei:acela de a ceda chiar in ziua in care am scadereAstazi iar nu am meniu de Rina.Ca si ieri de altfel....A facut sor'mea un tort si am zis initial ca iau doar o lingurita.Dar lingurita s-a tranformat intr-o ditai felia!Asa ca...nu stiu ce sa fac: maine reiau de la proteine sau continui cu amidonuri?De data asta nu stiu daca ma mai iarta cantarul.Nu stiu dar trebuie sa ma opresc, sa imi vad de Rina ca altfel am mierlit=o!Azi cand am mers la hotel sa mai iau cativa banuti din salariu am constat ca m-am ingrasat foarte mult fata de astavara.Adica....am 5 kile in plus aproape fata de anu trecut si efectiv nu mai intru in blugii 3/4 de astavara.Au o taliuta asa mica Si bineinteles ca m-am suparat, ca am facut tambalau ca sunt grasaTrebuie sa ma ambitioneze mai mult chestia asta, nu sa ma faca sa mananc tortAsa ca acum o sa intreb fetele la Rina ce sa fac, sa reiau sau sa continui cu amidonuri maine.Promit sa fiu cuminte pentru ca imi e prea bine cu dieta asta

Astazi...ooo,Doamne, ce zi lungaParca sunt libera de 2 zile, mi s-a parut ca am facut atat de multe.....Am facut de toate numai sport nu.Am picioarele in pioneze....Am carcei, sunt cusute de carcei, nu pot sa merg si ma dor groaznic talpile.Carcei la interval de 3-4 minute....As vrea sa fac macar bicicleta dar nu stiu cum....Sa vad, as avea timp.Am si gleznele umflate din cauza ca m-am cam suprasolictiat ieri la sport si am stat cam mult pe tocuri in ultima perioada.....

Acum sunt pe aici, ma invartesc, mai citesc, mai ascult o muzicaNumai ce am terminat de spalat un munte de vase dupa tortul ala...
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]