View Single Post
  #10180 (permalink)  
Vechi 29 oct 2014, 14:45:44
Polux's Avatar
Polux Polux este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Personalizata
Date: 169cm, 54.5kg
Mesaje: 2.430
Aprecieri acordate: 666
Am fost apreciat(a) de 793 ori in 569 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de Adella Vezi mesajul


Multumesc! :*

Cafeaua nu-mi face mie personal bine, imi da senzatie de ameteala, plus ca imi creste si pofta de mancare.Plus ca imediat cum termin cafeaua trebuie sa mananc dulce sau fainos ca sa functionez ok.
M-am apucat de cafea cand am inceput sa lucrez si usor usor mi-a dat dependenta, eu preferam ceaiurile, in special negru.
Desi nu-mi face bine, ador sa beau cafeaua dimineata pe stomacul gol.
Am vazut acum cateva saptamani un filmulet despre cafea, si despre impactul ei asupra ficatului, si anume ca se consuma intreaga cantitate a unui anumit hormon inca de dimineata, care in mod normal se consuma pe tot parcursul zilei care te ajuta sa fii fresh, din pacate nu gasesc acel filmulet ca sa fiu mai concisa in ce vreau sa spun.
Idee e ca mie nu-mi face bine ( mama isi regleaza tensiunea, pentru ea e perfecta,tatalui meu i se intampla la fel ca si mie)
Multa polologhie )
Multumesc inca o data, curand ma voi duce sa-mi fac un ceai
O seara frumoasa!
Pupici !:*
aaaa,am inteles!
Esti o norocoasa ca iti plac ceaiurile,

Si eu sunt un pic dependent de cafea, dar eu consider ca face bine.
Interesanta chestia cu hormonal, chiar o sa caut informatii.

Pupici!
Polux, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Polux:
Adella (29 oct 2014)