View Single Post
  #1019 (permalink)  
Vechi 04 iun 2012, 09:23:12
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Slabute si la 40 de ani (etaj XI)

Citat:
Anterior postat de Michelina Vezi mesajul
Eu nu prea inteleg de unde toata supararea - dar chiar n-am vazut ca Rozica sa spuna ceva deranjant - ceva care ar putea provoca un ban.
Eu am facut ceva gresit? In afara de faptul ca mi-am permis sa spun ca am de gand sa merg in concediu in Franta? Asa cum au spus si altele - nu ma laudam - eu am un nivel mediu de trai obtinut prin multa munca si asa cum exisat oameni care isi permit mai putin ca mine - exisat si oameni care isi permit mult mai multe decat mine si asta nu ma deranjeaza. Pana la urma fiecare gaseste in viata lui motive de bucurie si regret.
Iar apropo de invidiat pe cele care pot manca orice si nu se ingrasa - cumnata mea e o scobitoare de 45 kg care se chinuie sa se ingrase. Nu mi-as dori sa ajung cat ea dar uneori nu ma pot opri sa o invidiez ca e mult mai tanara si nici nu are nevoie de ore de gimanstica si frustrari alimentare ca sa se mentina. In plus la venituri aproximativ egale - eu cresc doi copii - ea nu - asa ca ne permitem lucruri complet diferite - eu incaltaminte, haine, meditatii la copii - ea posete, haine si bijuterii pentru ea. C'est la vie!
Chiar asa.........c'est la vie!!!!!!!!!
__________________