View Single Post
  #102 (permalink)  
Vechi 24 feb 2010, 14:33:27
kiki26's Avatar
kiki26 kiki26 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 18 ian 2010
Locaţie: onesti, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Dukan-Consolidare
Date: 170cm, 59.1kg
Mesaje: 571
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: jurnal kiki26 - sper sa fiu slabuta!

Citat:
Anterior postat de ianna Vezi mesajul
tu... nu vreau sa ma bag peste doctori... dar mi se pare absolut abdurd diagnosticul... plus eu am sinuzita.... depistata cand aveam 7 anisori... dupa ce m-au operat de amigdale...lasandu-mi un ciot in partea dreapta ca m-au operat pe viu...avand eu o sensibilitate la anestezice si nu merg toate....si deh a fost grea operatia(... si imi aduc aminte tot chiar de aveam doar 7 ani neimpliniti..groaznic..anyway dupa asta eu am continuat sa fiu bolnava si au ajuns la concluzia ca polipii sunt de vina ...si au vrut sa ma opereze iar...mama a refuzat categoric... in schimb am mers la mare si am facut aerosoli la sanatoriu din Eforie Nord... ani de zile...cred ca pana la vreo 16-17 ani ...pplus plimbari pe faleza seara ...mai ales pe diguri...dupa "tratamentul" asta umpleam batiste barbatesti de "microbi"....

parerea mea sa mergi intr-un oras mai mare ....si poate chiar la un spital privat... fetele iti pot recomanda cateva spitale/clinici private bune... suni intai si vezi cat e consultul si analizele (ca probabil si normal asa ar fi sa le ceara) si du-te ...in fct de ce raspuns dau si respectivii vezi ce demersuri mai faci...
m-am interesat deja la o clinica particulara in Bacau la un medic ORL cu renume, o sa merg intai sa vad ce spune de polipi si la fata locului o sa ma interesez tot la acea clinica ce alte analize ar mai trebui sa fac
daca nu reusesc sa rezolv nici in Bacau o sa merg undeva intr-un centru Universitar, acolo am mai multa incredre: Iasi, Bucuresti,Tg Mures,.....nici eu nu stiu exact
kiki26, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1734 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1217 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1218 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]