View Single Post
  #1024 (permalink)  
Vechi 16 nov 2010, 15:08:45
kika9's Avatar
kika9 kika9 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 oct 2010
Locaţie: Bilbao, Spania
Vârsta: 46
Dieta: slabesc prin sport, invat sa mananc sanatos fara dieta
Date: 153cm, 66.2kg
Mesaje: 1.843
Aprecieri acordate: 85
Am fost apreciat(a) de 73 ori in 24 mesaje
Wink Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Salut fetele, ce bine e acasa cu stomacelul hranit. Am intrat pe usa acum o ora jumate si am mancat niste soia cu sos de tomate, mi-am linistit simturile si stau cu voi un piculet sa se aseze mai bine.

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Eu zic ca curand ,dar sa nu cumva sa cedezi intr-o noapte ca asa mustrari vei avea,sa te gandesti tot asa ''uite am rezistat atata timp,nu stric acum totul'' Eu asa fac acum cu dulciurile .Crezi ca daca n-aveam 3 sapt. de pauza -dulciuri,nu mancam ieri un melcisor facut de mama,dar astea 3 sapt. m-au ambitionat.n-am vrut sa le stric.
Draga Aly asa este cand te ambitionezi si mai ales ptr ceva important rezisti orice ar fi, iar la dulce e cel mai greu cel putin ptr mine, acum insa prefer sa mananc o fructa dulce in loc de cornuletele fufoase cu crema

Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
Fatele am facut azi cu Jiliian M 30 Day, iaca o parte din ce am facut
BORKED
Felicitari pte ambitie si energie, pot sa vin la tine ? Poate asa devin mai hotarata; eu ca sport fac un tip de aerobic impletiti cu diferite tipuri de muzica Batuka se numeste, vine din Spania . Cand intreaba fetele ce sport fac si spun banuiesc ca fac cam asa ca sa pot exemplifica sa pun un video asa cum ai facut tu insa nu stiu cum. Ai tu rabdare sa imi explici te rog frumos.

Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
daca te gandesti asa......ai dreptate , sunt f multumita ca nu mai mananc noaptea, dar problema inca e ...ma lupt cu ea , dar parca mai rar, adica nu in fiecare noapte tb sa duc munca de convingere cu mine...Cat o mai tb sa treaca pana sa uite organismul meu de obiceiul asta urat?
Crina draguta, stiu ca sunt noua insa am citit intr-o revista despre asta si imi permt sa iti spun un remediu (daca putem spune asa). Inainte de culcare, in fiecare seara, miroase aroma iasomiei aroma ei dulce evita tendinta de foame. poti alege si un ulei alimentar tot de iasomie punand un strop in lapte la cina sau gustare cum preferi. Apoi mai spune ca impotriva poftei de mancare nocturne foloseste aromaterapia, sunt fiole cu arome de uleiuri esentiale, apropii de nari si inspiri aroma: iasomie, cedru aici spune si tamaie insa nu stiu ce sa spun acum. Te pup si nu te lasa parada foamei

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Fulgule,uite o retete de salata de orez fara ulei...
1 ceasca orez o fierbem cu apa si putina sare,dupa ce e fiert il punem in salatiera(eu il spal )4 rosii mari coapte,4 cepe potrivit de mari,4 ardei grasi, otet,1 ling de marar,sare ,piper...rosiile si ardeii ,ceapa se taie marunt se pune restul si pofta buna!
Suna tare bine, cred ca o voi incerca si eu, asa mai avem o idee de reteta bunuta multumim.
__________________