View Single Post
  #1033 (permalink)  
Vechi 22 mai 2009, 10:46:47
zambareatza's Avatar
zambareatza zambareatza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 01 mai 2009
Locaţie: Arad, Romania
Vârsta: 47
Dieta: nu am o dieta anume, cred intr-o alimentatie sanatoasa
Date: 156cm, 86kg
Mesaje: 51
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."

Citat:
Anterior postat de teodora Vezi mesajul
Ieri am facut-o lata!!!! Desi stiam ca nu e ok,dar pentru ca ma tot batea la cap o prietena sa incerc batoanele de slabit, am incercat si eu unul . Pe langa faptul ca nu mi-a placut gustul, mie nu imi place cacaoa, mi-a fost un rau!!!!! M-a durut stomacul.... si doar un pumn de covrigei m-a linistit. In plus pentru ca nu stiu ce am de un timp.... nu pot sa nu ciugulesc ceva seara....dar seara ..... adica pe la 20.30-21.00 am mancat 3
feli de paine cu salata de boeuf . Azi dimineata m-am cantarit nu am slabit deloc. Normal !!! daca toata saptamana am ciugulit seara. Dar sunt hotarata, inca de astazi o sa cinez mai tarziu ( 18-18.10 sa ma incadrez si in programul de la sala, acolo trebuie sa fiu la 18.30) si sa nu mai chiugulesc. Dar daca mie foame? Ce sa fac,cum sa o pacalesc? Poate ma ajutati voi fetelor.Pupici
Teo, draga mea, si eu aseara nu am rabdat si pana la urma am mancat o felie de paine cu icre, pe care mi le trmisese tata. imi era asa o pofta ca a trebuit sa mananc. Dar, ma iert pentru asta ca in 3 saptamani de cand m-am hotarat sa o iau pe acest drum al pierderii kg, e prima data. ce te sfatuiesc eu este ca atunci cand ciugulesti asa din cand in cand sa inveti sa te ierti pentru micile abateri, dar daca tot timpul ai o stare de foame dupa ora 20-21, atunci poate ca ar fi bine sa ai un iaurtel slab, sau branzica de vaci, sau perlute de branza, sau un fruct. cu siguranta cateva imbucaturi din acestea te-ar potoli pana mergi la culcare si nici nu ai adauga prea multe calorii. oricum sunt alaturi de tine si te incurajezi sa mergi mai departe, oricum mare parte din drumul tau spre tinta propusa e parcurs. fii tare , sigur o sa reusesti!
zambareatza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2235 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1718 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1461 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]