View Single Post
  #1035 (permalink)  
Vechi 22 mai 2009, 11:00:48
teodora's Avatar
teodora teodora este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 feb 2009
Locaţie: Orastie, Romania
Vârsta: 49
Dieta: Rina
Date: 163cm, 77kg
Mesaje: 342
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."

Citat:
Anterior postat de zambareatza Vezi mesajul
Teo, draga mea, si eu aseara nu am rabdat si pana la urma am mancat o felie de paine cu icre, pe care mi le trmisese tata. imi era asa o pofta ca a trebuit sa mananc. Dar, ma iert pentru asta ca in 3 saptamani de cand m-am hotarat sa o iau pe acest drum al pierderii kg, e prima data. ce te sfatuiesc eu este ca atunci cand ciugulesti asa din cand in cand sa inveti sa te ierti pentru micile abateri, dar daca tot timpul ai o stare de foame dupa ora 20-21, atunci poate ca ar fi bine sa ai un iaurtel slab, sau branzica de vaci, sau perlute de branza, sau un fruct. cu siguranta cateva imbucaturi din acestea te-ar potoli pana mergi la culcare si nici nu ai adauga prea multe calorii. oricum sunt alaturi de tine si te incurajezi sa mergi mai departe, oricum mare parte din drumul tau spre tinta propusa e parcurs. fii tare , sigur o sa reusesti!

Multumesc din suflet Zambareto, nu stiu ce m-as face fara voi!!!!
Pentru seara asta am un plan care sper sa dea roade( i-am raspuns mishiutzei) oricum ai dreptate, chiar ma gandisem sa imi cumpar niste mere in caz de nevoie....Asa este,in ultimul timp mi se face foame dupa ora 21 de vina e si sotul meu care mai nou manaca si el dupa 21.00 ( sincer nu l-as opri ca e cam slabut saracu )
Pupici
__________________
“Nu pot schimba directia vantului, dar pot schimba pozitia velelor astfel incat sa ajung intotdeuna la destinatie.” Jimmy Dean