View Single Post
  #1037 (permalink)  
Vechi 10 mai 2012, 07:38:48
Puffoasa's Avatar
Puffoasa Puffoasa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Date: 165cm, 103.8kg
Mesaje: 1.997
Aprecieri acordate: 216
Am fost apreciat(a) de 243 ori in 137 mesaje
Implicit Re: Jurnal de Puffoasa

Citat:
Anterior postat de Narawen Vezi mesajul
Salut! Am venit si eu in vizita!
iti recomand, cand ai pofta mare de dulce, daca nu poti scapa de pofta, sa mananci dropsuri. Un drops are 15-25 de calorii, daca nu il mesteci dureaza cateva minute bune si satisface dorinta de dulce. Cele mai bune pentru mine au fost niste bomboane tari, cu gust de frisca, Werther's Original (sper sa nu fie probleme ca am dat nume) Mananc 2-3 pe zi, de cate ori ma apuca pofta de dulce. E mai bine decat ciocolata din care s-ar putea sa pisc mai mult de un patratel (ieri am mancat si eu mai mut de jumatate de tableta urmata de o ora extra pe bicicleta sa ard caloriile ) sau decat altele gen inghetata sau prajitura care de obicei nu sunt sub 200-300 de calorii.
In ultima vreme am cam mancat mult dulce dar mi-am lungit programul de sport ca sa fiu sigura ca nu pun nimic.
Spor la treaba!!

Bine ai venit
Buna idee asta cu dropsurile! Problema mea e cand sunt nervoasa as baga ciocolata non stop
Am sa-mi cumpar dropsuri sa incerc si asta .
Multumesc pentru sugestie
__________________
Jurnal Puffoasa
Daca schimbi calitatea gandirii, vei schimba obligatoriu si calitatea vietii
Puffoasa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2366 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1849 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1333 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]